ایلان ماسک کارخانه های پرهزینه را می بندد

حذف 200 شغل در تسلا

...

رسانه ها اعلام کردند تسلا یک کارخانه در کالیفرنیا را تعطیل می کند.

تسلا برای کاهش هزینه ها دفترش در کالیفرنیا را تعطیل می کند. با تعطیلی این دفتر، 200 شغل از تسلا حذف می شود.

در دفتر تسلا در سان ماتئو، صدها نیروی کار در عنوان بندی ویدئوها برای کمک به بهبود سیستم خودروها کار می کردند. برای نخستین بار، خبر تعطیلی دفتر تسلا در کالیفرنیا را بلومبرگ رسانه ای کرد. امروز سی ان بی سی هم این خبر را تایید کرده است.

تسلا که هنوز به وعده خود درباره توسعه فناوری روبوتاکسی عمل نکرده، پیشتر بخشی از نیروهایش در بخش داده های خودکار را به این دفتر منتقل کرده بود. تعدادی از این کارکنان در نیویورک آموزش دیده اند.

دو نفر از کارکنان این شرکت در گفت وگو با سی ان بی سی از عدم تمدید قرارداد در  تسلا خبر داده اند. این کارکنان به سی ان بی سی گفته اند انتظار داشتند به دفتر دیگر تسلا در پالو آلتو یا دیگر دفاتر منتقل شوند اما شغل خود را از دست ندهند.

 این رسانه هم چنین از  دسترسی به فایل صوتی خبر داده که در آن مدیر به کارکنان گروه داده های خودکار درباره اخراج ها خبر داده است. این مدیر تسلا به کارکنان گفته مدت قرارداد اجاره در سان ماتئو به پایان رسیده و شرکت همه تلاشش را برای انتقال کارکنان در این گروه انجام می دهد. با این حال امکان انتقال همه کارکنان تسلا وجود ندارد.

سی ان بی سی پیش از این در گزارشی از کاهش 10 درصدی حقوق کارکنان تسلا خبر داده بود. با این حال، شرکت اعلام کرده قصد دارد به مرور زمان تعداد کارکنان ساعتی را افزایش دهد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در گفت وگویی در هفته گذشته اعلام کرده بود در کارخانه های شرکت در تگزاس و برلین میلیاردها دلار پول هدر می رود. دلیل این هدررفت پول، اختلال در زنجیره تامین اعلام شده که کار در این دو تاسیسات تسلا را دچار مشکل کرده است.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام