اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران طی فراخوانی اعلام کرد

پنجمین دوره جشنواره فرهنگی امین‌الضرب برگزار می‌شود

...

برابر فراخوان تازه اتاق بازرگانی تهران، پنجمین جشنواره فرهنگی امین‌الضرب با هدف بررسی آثار تولیدی رسانه‌ها در حوزه‌های کارآفرینی و نقش‌آفرینی بخش خصوصی در اقتصاد و تقدیر از آثار برگزیده، به روال چهار سال گذشته، در تابستان امسال برگزار می‌شود. با تشکیل دبیرخانه این جشنواره دریافت آثار از ششم تیرماه آغاز و تا دهم مرداد ماه ادامه می‌یابد.

 

اقتصاد و کسب‌وکار یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه و پیش‌نیاز امروز کشور است که رسانه‌ها می‌توانند با تمرکز بر آن به بخشی از مسئولیت اجتماعی خود جامه عمل بپوشانند. ارتباط اقتصاد و فرهنگ در ایران، مثل هر کشوری که سنت فرهنگی دیرینه‌ای دارد، با تاریخ طولانی و فرهنگی غنی ریشه‌دار است. توسعه فرهنگی همراه با توسعه اقتصادی می‌تواند به پیشرفت و ارتقای جامعه عمیق ببخشد و آن را پایدار کند. اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران نیز در مسیر انجام مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی خود و گسترش فرهنگ کارآفرینی و تجلیل از تلاش‌های اهل فرهنگ در حوزه اقتصاد، «پنجمین دوره جشنواره فرهنگی امین‌الضرب» را برگزار می‌کند.

این جشنواره در زمینه فعالیت‌های رسانه‌ای و مستند با موضوع کارآفرینی در بخش خصوصی برگزار می‌شود و شامل هفت بخش تیتر، گزارش تحلیلی- توصیفی، گزارش خبری، سرمقاله و یادداشت، مصاحبه، ویدیو ژورنال و پادکست است که در رسانه‌های چاپی، آنلاین، رادیویی و ویدیویی - تلویزیونی به انتشار رسیده است.

خبرنگارانی که آثارشان از 15 تیر ماه ۱۴۰۰ تا ۳۱ تیر ۱۴۰۱ منتشر شده باشد، می‌توانند از ششم تیر ماه تا ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ با پرکردن فرم فراخوان در ‌سایت اتاق بازرگانی تهران (که لینک آن در انتهای این خبر آمده) آثار خود را به دبیرخانه جشنواره فرهنگی امین‌الضرب ارسال و در این جشنواره شرکت کنند.

برابر معمول، پس از به اتمام رسیدن مهلت فراخوان و دریافت و تایید آثار، هیات داوران جشنواره متشکل از چهره‌های فرهنگی فعال در بخش خصوصی کشور و استادان عرصه روزنامه‌نگاری و ارتباطات آثار را ارزیابی می‌کنند و پس از جمع‌بندی نهایی، آثار برگزیده در هر رشته انتخاب و معرفی خواهند شد.

برابر اعلام دبیرخانه جشنواره، موضوع آثار ارسالی باید درباره کارآفرینی در بخش خصوصی یا فعالیت‌های اقتصادی بخش خصوصی و تاریخ انتشار آن در بازه زمانی 15 تیر ۱۴۰۰ تا ۳۱ تیر ۱۴۰۱ باشد. هم‌چنین هر فرد می‌تواند برای هر بخش از جشنواره، تنها سه اثر ارسال کند و یک اثر نمی‌تواند در دو یا چند بخش شرکت داده شود.

برای ارسال آثار و اطلاع از شرایط این جشنواره به لینک زیر مراجعه کنید:

 

فراخوان پنجمین دوره جشنواره فرهنگی امین‌الضرب

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط