موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران برگزار می‌کند

پنج دوره آموزشی برای ارتقای مهارت‌های بازرگانی

...

موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران دوره‌های آموزشی «آشنایی با فرآیند استرداد در گمرک»،« مهارت های بازرگانی»،« منبع یابی در بازارهای هدف صادراتی و وارداتی»،« مکاتبات بازرگانی بین المللی» و« ثبت سفارش واردات کالا از طریق سامانه NTSW و خرید و فروش ارز نیمایی»را برگزار می‌کند.

اتاق تهران برای توانمندسازی و ارتقای دانش فعالان اقتصادی در حوزه تجارت، پنج دوره آموزشی با محتوای تجاری را با عناوین آشنایی با فرآیند استرداد در گمرک»،«مهارت های بازرگانی»،« منبع یابی در بازارهای هدف صادراتی و وارداتی»،« مکاتبات بازرگانی بین المللی» و« ثبت سفارش واردات کالا از طریق سامانه NTSW و خرید و فروش ارز نیمایی» در نوبت برگزاری قرار داده است.

 آشنایی با فرآیند استرداد در گمرک

موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق بازرگانی تهران،دوره آموزشی آنلاین«آشنایی با فرآیند استرداد در گمرک» را به مدت 4 ساعت در روز پنجم تیرماه از ساعت 16 الی 20 برگزار می‌کند. سرفصل‌های آموزشی این دوره، شامل تشریح مواد قانونی و آیین نامه فرآیند استرداد در گمرک، موضوع مواد 66 و 135 قانون امور گمرکی و نحوه اقدام برای استرداد است.

دوره آموزشی آنلاین جامع مهارت های بازرگانی

همچنین، دوره آموزشی جامع مهارت‌های بازرگانی از 13 تیرماه آغاز می‌شود. این دوره به مدت 60 ساعت در روزهای زوج برگزار شده و ساعت برگزاری از ساعت 16 خواهد بود. بر اساس آنچه در اطلاعیه موسسه آموزش اتاق تهران آمده است، کلیات تجارت بین‌المللی، سیستم طبقه بندی کالا HS، اینکوترمز 2020، لینکدین، حمل و نقل بین‌المللی ، فرایند گام به گام واردات و صادرات، ثبت سفارش و مقررات گمرکی، و روش‌های پرداخت بین‌المللی از جمله سرفصل‌های آموزشی این دوره است.

  دوره آموزشی منبع یابی در بازارهای هدف صادراتی و وارداتی

دوره آموزشی دیگری که قرار است در این ماه برگزار شود، منبع یابی در بازارهای هدف صادراتی و وارداتی (تحلیل کالا و کشور) است. این دوره به صورت حضوری و در 15 تیرماه از ساعت 15 الی 20 برگزار‌ می‌شود. در این کارگاه، آموزش‌هایی در باب تسلط به زبان مشترک کسب و تحلیل داده های واردات و صادرات (HS)، تسلط به سایت های داخلی منبع یابی و تسلط به سایت  trade map , Harvard businessارائه می‌شود.

دوره آموزشی آنلاین مکاتبات بازرگانی بین المللی

 شروع دوره آموزشی آنلاین مکاتبات بازرگانی بین المللی نیز از بیستم تیرماه بوده و روزهای برگزاری آن 20تیرماه، 3و10و25 مرداد ماه، 1و7 شهریور ماه از ساعت 16 الی 19 خواهد بود.

سرفصل‌های آموزشی این دوره، شامل آموزش نحوه نگارش ایمیل تجاری و قالب مکاتبات تجاری، محتوا و سبک، اصطلاحات تجارت در ایمیل ها و نامه ها، پرداخت های بین المللی و ضمانت های بانکی مرتبط، مکاتبات حمل و نقل، باربری و بارنامه و همچنین شکایت و مکاتبات متفرقه است.

دوره آموزشی ثبت سفارش واردات کالا از طریق سامانه NTSW و خرید و فروش ارز نیمایی

دوره آموزشی جامع«ثبت سفارش واردات کالا از طریق سامانه NTSW، خرید و فروش ارز نیمایی و اظهار از راه دور در گمرک EPL » نیز از بیستم تیرماه آغاز شده و طی 26 ساعت آموزشی در روزهای زوج برگزار می‌شود. ساعات برگزاری این دوره در چهار جلسه اول، 18 تا 21:30 و در چهار جلسه دوم از 17 تا 20 خواهد بود.

سرفصل‌های آموزشی این دوره نیز آشنایی با مراحل گام به گام (نقشه راه) فرآیند واردات قطعی، نحوه ثبت نام و دریافت رمز عبور و نام کاربری در سامانه جامع تجارت ایران، نحوه ایجاد و دریافت نقش های کاربری مختلف در سامانه جامع تجارت ایران، نحوه جستجو و دریافت شناسه فروشنده خارجی، ایجاد درخواست، پیگیری ثبت سفارش تا صدور آن در سامانه جامع تجارت ایران،آشنایی با فرآیندهای پس از ثبت سفارش، تمدید و ویرایش در سامانه جامع تجارت ایران و نحوه تامین ارز واردات خواهد بود.

علاقه‌مندان به حضور در این دوره های‌ آموزشی برای ثبت‌نام باید به سایت موسسه آموزش به آدرسedu.tccim.ir  قسمت دوره‌های آموزشی (دوره‌های کوتاه‌مدت) مراجعه کنند. با توجه به محدودیت ظرفیت،کلاس‌ها بر اساس تاریخ واریز وجه ثبت‌نام از سوی متقاضیان تشکیل خواهد شد. متقاضیان جهت دریافت اطلاعات بیشتر ‌می‌توانند با شماره تلفن‌های 88107732 و 88107723 تماس بگیرند.

 

 • ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر از سایر دوره‌ها

 

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط