هشدار تحلیل گران درباره ریزش بیشتر در بازار ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین به 13 هزار دلار می رسد

...

در یک هفته گذشته، بیت کوین 9.4 درصد افت قیمت را ثبت کرده است و در یک روز گذشته، نزدیک به 4.6 درصد ریزش در قیمت این ارز دیجیتال رخ داده است. تحلیل گران می گویند قیمت بیت کوین بیش از 40 درصد می ریزد و به 13 هزار دلار می رسد.

در آغاز هفته بود که قیمت بیت کوین به کمتر از 20 هزار دلار رسید. هرچند رشد قیمت تا بیش از 21 هزار دلار در روز گذشته، بازار بیت کوین را سبز کرد، اما تحلیل گران همچنان درباره افت بیشتر قیمت این ارز دیجیتال به مردم هشدار می دهند.

قیمت بیت کوین تا ساعت 11.22 امروز، به 20 هزار و 126 دلار رسید. آمارها در کوین گیکو نشان می دهد در یک هفته گذشته، بیت کوین 9.4 درصد افت قیمت را ثبت کرده است و در یک روز گذشته، نزدیک به 4.6 درصد ریزش در قیمت این ارز دیجیتال  رخ داده است.

تحلیل گران اقتصادی در گفت وگو با سی ان بی سی از ریزش بیشتر قیمت بیت کوین  خبر داده اند. این تحلیل گران می گویند قیمت بیت کوین بیش از 40 درصد می ریزد و به 13 هزار دلار می رسد.

یان هارنت، از موسسان و مدیران Absolute Strategy Research به سی ان بی سی گفت سابقه بیت کوین نشان می دهد پس از رشد قیمت این ارز دیجیتال قیمت بیت کوین نزدیک به 80 درصد ریزش کرده است. برای مثال در سال 2018، پس از صعود قیمت ارز دیجیتال به بیش از 20 هزار دلار در پایان سال 2017، قیمت به 3 هزار دلار رسیده بود.

هارنت می گوید، با توجه به روند کاهش قیمت در سال 2022،  قیمت 13 هزار دلار منطقه حمایتی برای این ارز دیجیتال است. قیمت بیت کوین در سال 2021 به بیش از 69 هزار دلار هم رسیده بود. به گفته هارنت، «این بازی، بازی نقدینگی است و بیت کوین در جهانی با نقدینگی بالا خوب عمل می کند. اما زمانی که این نقدینگی را از این جهان بگیرند، یعنی کاری که امروز بانک های مرکزی در حال انجام آن هستند، می بینیم که بازارهایی مثل بیت کوین در فشار قرار می گیرند».

بازارهایی مثل بیت کوین، با توجه به افزایش نرخ بهره توسط بانک های مرکزی دست به گریبان است. در هفته گذشته فدرال رزرو، نرخ بهره خود را 75 واحد افزایش داد که بیشترین میزان افزایش این نرخ از سال 1994 تا امروز است. بانک های دیگر کشورها از جمله انگلستان و سوئیس هم با پیروی از فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش داده اند.

تغییر نرخ بهره در این بانک ها بر دارایی دیجیتال اثر گذاشته است. ارز مجموع ارزهای دیجیتال در دو هفته گذشته بیش از 350 میلیارد دلار کاهش یافته است. بیت کوین در روز سه شنبه با قیمت 21 هزار و 393 دلار معامله شد که رشد 6 درصدی را در 24 ساعت نشان می دهد درحالیکه این قیمت، 50 درصد کمتر از قیمت این ارز دیجیتال در بازه زمانی یک ساله است.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام