در بیستمین جلسه کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران بررسی شد

ضرورت سرمایه‌گذاری کشور در صنعت گاز طبیعی

...

در بیستمین نشست فعالان حوزه نفت و انرژی در کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران، پژوهشی با موضوع «گاز طبیعی، سوخت سبز» از سوی محمد جهرمی کارشناس حوزه انرژی و از اعضای این کمیسیون ارائه و پیرامون فرصت‌های حضور بخش‌خصوصی در صنعت گاز و سرمایه‌گذاری در سوخت سبز بحث و تبادل‌نظر شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، این کارشناس حوزه انرژی با اشاره به رویکردهای سخت‌گیرانه جهان به مسئله تغییرات اقلیمی و یادآوری اینکه سرمایه‌گذاری شرکت‌های حوزه اتحادیه اروپا در گاز طبیعی مجاز دانسته شده‌است، تصریح کرد که سرمایه‌گذاری در این صنعت شتاب پیدا کرده است و ضروری است که ایران با توجه به ظرفیت ذخایر بالای گاز طبیعی، از این قافله عقب نماند.

جهرمی به سه میدان بزرگ گازی در جنوب ایران با ظرفیت 40 میلیارد مترمکعب در روز و همچنین میادین گازی در شمال شرقی ایران اشاره کرد و گفت: ظرفیت درآمد کشور از سوخت سبز، بیش از 50 میلیارد دلار در سال برآورد می‌شود.

وی در توضیحات خود با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در اکتشاف نفت و گاز، پر ریسک و مدت زمان بازگشت سرمایه در این بخش نیز طولانی است، افزود: ایران دارای چندین بلوک تعریف شده زمین‌شناسی گاز است و برای سرمایه‌گذاری بین‌المللی و اکتشاف این بلوک‌ها، تعامل با جهان و تعهد به رعایت امور حقوقی و قوانین بین‌المللی امری ضروری به نظر می‌رسد.

پس از این توضیحات و تبادل‌نظر از سوی دیگر اعضا کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران، مقرر شد تا با تشکیل کارگروهی با موضوع استراتژی توسعه صادرات گاز به عنوان سوخت سبز و چگونگی جذب سرمایه‌گذاران خارجی، راهکارها و نقشه راه این بخش تبیین و پس از جمع‌بندی نهایی، در قالب بسته پیشنهادی از سوی اتاق تهران در اختیار دستگاه‌های اجرایی مرتبط قرار گیرد.

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?73375

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط