بیت کوین به کمتر از 25 هزار دلار رسید

سقوط در بازار ارزهای دیجیتال

...

روند رو به رشد تورم و انتظار از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا از دلایل کلانی است که در هفته جاری بر قیمت ارزهای دیجیتال اثر گذاشته است.

در ساعات پایانی روز یکشنبه قیمت بیت کوین به کمتر از 25 هزار دلار رسید. این پایین ترین قیمت این ارز دیجیتال از دسامبر سال 2020 تا امروز است. سی ان بی سی نوشت سرمایه داران به دلیل افزایش ریسک  در بازار ارزهای دیجیتال کمتر به این بازار توجه نشان می دهند. بعضی شرکت های واسطه در خرید و فروش ارزهای دیجیتال، دسترسی مشتریان به حساب ها را برای جلوگیری از سرایت ترس در بازار محدود و متوقف کرده اند.

براساس اطلاعات منتشر شده در سایت کوین دسک، در ساعت آغازین روز دوشنبه، بیت کوین با قیمت 24 هزار و 652 دلار معامله شده است. گزارش ها نشان می دهد در یک هفته گذشته تا صبح روز دوشنبه، بیش از 150 میلیارد دلار از بازار ارزهای دیجیتال حذف شده است.

روند رو به رشد تورم و انتظار از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا از دلایل کلانی است که در هفته جاری بر قیمت ارزهای دیجیتال اثر گذاشته است. در هفته گذشته، شاخص فناوری نزدک افت شدیدی را تجربه کرد. بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در بازار سهام به این شاخص نزدیک است و زمانی که این شاخص  سقوط کند، قیمت ارزهای دیجیتال هم می ریزد.

ویجای عیار، از مدیران شرکت لونو در حوزه تبادل ارزهای دیجیتال به سی ان بی سی گفت:« از نوامبر سال 2021، حساسیت ها نسبت به نرخ بهره و مدیریت تورم توسط فدرال رزرو افزایش یافته است. هم چنین ما رکودی را انتظار می کشیم که در نهایت ممکن است مداخله فدرال رزرو در طرف تقاضا برای مدیریت تورم را سبب شود».

به گفته عیار، وضعیت امروز نشان می دهد بازار هنوز به کف نرسیده است و تصمیم فدرال رزرو بر آینده بازار و بازگشت نرخ های صعودی به آن اثر دارد. علاوه بر این، به گفته این مدیر صرافی دیجیتال، در بازار رکودی اخیر، فاصله بیت کوین با بالاترین نرخ به بیش از 80 درصد می رسید اما اکنون این فاصله 63 درصد است. عیار در این باره گفت: «در یک یا دو ماه آینده قیمت کمتری در بازار بیت کوین خواهیم دید».

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام