ملاقات هیات فولادی اتاق لهستان با بخش‌خصوصی ایران در اتاق تهران

رشد ۱۱۴ درصدی صادرات ایران به لهستان

...

همزمان با حضور یک هیات تجاری از اتاق بازرگانی سیلسیا لهستان در ایران و ملاقات اعضای این هیات با فعالان اقتصادی در اتاق تهران، سخنگوی گمرک ایران از رشد ۱۱۴ درصدی صادرات ایران به لهستان خبر داد.

سید روح اله لطیفی، گفت: در سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۲ هزار و ۶۶۴ تن کالا به ارزش ۵۳ میلیون و ۱۹۸ هزار دلار بین ایران و لهستان تبادل شد که با رشد ۷۹ درصدی در وزن و ۲۸ درصدی در ارزش همراه بوده است.

وی افزود: صادرات ایران به لهستان در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۸ هزار و ۱۳۴ تن کالا، به ارزش ۲۴ میلیون و ۵۹ هزار و ۹۵۷ دلار بوده که نسبت به مدت مشابه، رشد ۱۴۵ درصدی در وزن و ۱۱۴ درصدی در ارزش داشته است.

لطیفی در خصوص واردات از لهستان نیز گفت: چهار هزار و ۵۳۰ تن کالا به ارزش ۲۹ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۲۷ دلار نیز در سال ۱۴۰۰ از لهستان وارد ایران شده که با کاهش ۱۴ درصدی در وزن و چهار درصدی در ارزش همراه بوده است.

به گفته این مقام مسول در گمرک ایران، مواد شیمیایی، انگور خشک، روده گوسفند، آب میوه، خشکبار، ملامین، خرما، پارچه، قطعات خودرو، آینه و شیشه، مکمل‌های غذایی، عصاره‌های گیاهی، سبزیجات و میوه، کف‌پوش، میله‌های آهنی، زرشک، سیم و کابل، مشتقات نفتی، مجسمه ، مصالح ساختمانی، لوازم الکترونیکی و صنعتی و انواع گل خشک و زعفران از کالاهای صادراتی ایران در سال ۱۴۰۰به لهستان بوده‌است.

همچنین به گفته وی، طی سال گذشته عمده محصولات وارد شده به ایران از لهستان نیز شامل تراکتور، ماشین آلات معدنی، بذر چغندر، رینگ موتور، آنتی اکسیدان، بردهای الکترونیکی، مکمل‌های غذایی، مفتول فلزی، دستگاه‌های حفاری، کاغذ، کمباین، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، ماشین آلات بسته بندی و قطعات خودرو بوده‌است.

در نشستی که صبح دوشنبه در اتاق تهران برگزار می‌شود، هیات تجاری اتاق سیلسیا لهستان که در زمینه محصولات فولادی فعال هستند، با همتایان خود در اتاق تهران پیرامون گسترش همکاری‌های مشترک به گفت‌و‌گو و رایزنی می‌نشینند. این نشست ساعت 11 صبح امروز دوشنبه 19 اردیبهشت ماه در اتاق بازرگانی تهران برگزار می‌شود.

 

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط