استارتاپ اوکراینی آموزش کودکان را تسهیل می کند

نگران مدرسه نباش

...

اینا ماکسیمنکو و گروه او در استارتاپ کِیکی (Keiki)، با توسعه برنامه های آموزشی و پخش کارتون برای خردسالان، برای پر کردن خلاء عدم حضور در مدارس در اوکراین تلاش می کنند.

در 24 فوریه سال جاری میلادی بود که روسیه به اوکراین حمله کرد. یونیسف در آغاز این تهاجم نظامی تخمین زد بیش از 4.5 میلیون زن و کودک اوکراینی به کشورهای همسایه پناهنده شوند. آمارهای امروز نشان می دهد بیش از 50 درصد از پناهجویان اوکراینی کودکان اند که برای زندگی در محیطی امن، مجبور به ترک کشور خود شده اند.

وزارت آموزش و علم اوکراین اعلام کرده از زمان حمله روسیه به این کشور بیش از یک هزار موسسه آموزشی صدمه دیده و بیش از 100 مدرسه تخریب شده است. محرومیت دانش آموزان اوکراینی از حضور در مدارس و تحصیل در کنار هم، از پیامدهای حمله نظامی روسیه به این کشور است که امروز مورد توجه استارتاپ های اوکراینی قرار گرفته است.

اینا ماکسیمنکو و گروه او در استارتاپ کِیکی (Keiki)، با توسعه برنامه های آموزشی و پخش کارتون برای خردسالان، برای پر کردن خلاء عدم حضور در مدارس در اوکراین تلاش می کنند.

به گزارش سی ان ان، کِیکی در سال 2019 در کیف بنیان گذاری شده و یکی از موسسان آن، زنی است که از تجربه مادرش به عنوان مربی در مهدکودک ایده های بسیاری می گیرد. گرفته است.  اینا ماکسیمنکو می گوید: «دنیا تغییر کرده و بچه ها از تلفن همراه زیاد استفاده می کنند. ما فکر کردیم چطور می توانیم به آن ها کمک کنیم تا یاد بگیرند و برای دوره ای که آموزش مدارس آغاز می شود، آماده شوند».

پیش از آغاز جنگ،  برنامه کِیکی بیش از چهار میلیون بار در سراسر جهان در سال گذشته بارگذاری شده است. کِیکی از برنامه های آموزشی برتر در فروشگاه اپ استور بوده و در بین پنج برنامه برتر یادگیری کودکان پنج ساله و کم سن تر، جای گرفته است. این برنامه پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین، برنامه هایش برای خانواده های این کشور را رایگان کرد. پس از این جنگ، این برنامه  توسط بیش از 8 هزار خانواده بارگذاری و استفاده شده است

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام