برای خرید توییتر

ایلان ماسک سهام تسلا را فروخت

...

مدیرعامل تسلا 8.4 میلیارد دلار از سهام این شرکت خودروسازی را در هفته ای که گذشت، فروخته است.

ایلان ماسک سهام تسلا را پس از تلاش برای خصوصی سازی توییتر فروخته است. سی ان بی سی اسناد در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نشان می دهد مدیرعامل تسلا 8.4 میلیارد دلار از سهام این شرکت خودروسازی را در هفته ای که گذشت، فروخته است.

فروش سهام تسلا و اسپیس ایکس، در روز سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته با فروش 4.4 میلیون دلار از سهام این شرکت خودروسازی آغاز شد. اکنون اوراق کمیسیون بورس نشان می دهد ایلان ماسک در روز پنج شنبه 5.2 میلیون دلار از سهام شرکت تسلا را فروخته است.

در روز سه شنبه همزمان با آغاز فروش سهام تسلا توسط ایلان ماسک، ارزش سهام این شرکت 12 درصد افت کرد، اما در روز جمعه، یک روز پس از فروش سهام در روز پنج شنبه، سهام تسلا 2.5 درصد رشد کرده است.

ایلان ماسک پس از فروش سهام تسلا در توییتر در روز پنج شنبه، در پاسخ به کاربری که سهام تسلا، محصولات و ماسک را در شبکه های اجتماعی تبلیغ می کند، نوشت:«پس از امروز، برنامه دیگری برای فروش سهام تسلا تهیه نشده است».

ایلان ماسک در هفته گذشته توییتر را خرید تا این شرکت را خصوصی کند. او در ازای هر سهم باید 54.20 دلار پرداخت کند. مبلغ که او در مجموع باید به شرکت بپردازد، 44 میلیارد دلار است. ماسک پرداخت 25.5 میلیارد دلار از این مبلغ را متعهد شده است که 12.5 میلیارد دلار آن از وام با ضمانت سهام تسلا تامین می شود.

توییتر پیشنهاد ماسک را پذیرفته است اما تایید معامله همچنان به نظارت سهامداران و ناظران وابسته است. اگر ماسک نتواند در موعد تعیین شده مبلغ 44 میلیارد دلار را تامین کند، قرارداد فروش توییتر فسخ می شود و ماسک باید یک میلیارد دلار هزینه برای فسخ قرارداد پرداخت کند.  

همچنین، اگر توییتر بخواهد پیشنهاد رقبای ایلان ماسک را بررسی کند، باید برای فسخ قرارداد با مدیر عامل تسلا، یک میلیارد دلار هزینه پرداخت کند.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام