سرپرست معاونت حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران خبر داد

امکان مشاهده لیست تمامی پذیرنده‌های مالیاتی فراهم شد

...

بنابر اعلام حسین زمانی، سرپرست معاونت حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران، با ایجاد یک واسط نرم‌افزاری در پنجره ملی خدمات مالیاتی، امکان اتصال هر پذیرنده به پرونده مالیاتی متناظر، درخواست غیرفعال‌سازی پذیرنده، حذف ثبت‌نام اضافی ایجاد شده توسط بانک مرکزی یا ایجاد فعالیت جدید متناظر با پذیرنده موجود فراهم شده است.

سرپرست معاونت حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران طی نامه‌ای به رئیس اتاق بازرگانی تهران از ایجاد یک واسط نرم‌افزاری در پنجره ملی خدمات مالیاتی به نشانی MY.TAX.COV.IR خبر داده است که به موجب آن، مؤدیان مالیاتی می‌توانند از طریق وارد کردن شماره ملی خود، لیست تمامی پذیرنده‌های خود را مشاهده کنند.

 حسین زمانی در این نامه توضیح داده است این امکان در اجرای مقررات ماده 11 قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان و به منظور ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان بانکی و درگاه‌های پرداخت الکترونیکی توسط سازمان امور مالیاتی کشور برای مؤدیان مالیاتی فراهم شده است.

 بر اساس آنچه که در بخش دیگری از این نامه آمده است، امکان اتصال هر پذیرنده به پرونده مالیاتی متناظر، درخواست غیر فعال‌سازی پذیرنده، حذف ثبت‌نام اضافی ایجاد شده توسط بانک مرکزی و یا ایجاد فعالیت جدید متناظر با پذیرنده موجود در این تارنما پیش‌بینی شده است.

 این مقام مسئول در سازمان امور مالیاتی از رئیس اتاق تهران درخواست کرده است که با توجه به اندک زمان باقیمانده تا اتمام مهلت مقرر جهت تناظر پذیرنده‌های فعال قبلی با پرونده‌های مالیاتی و به منظور جلوگیری از عواقب ناشی از عدم اجرای مقررات یاد شده و نیز ایجاد وقفه در کسب‌وکار فعالان اقتصادی، این موضوع به اعضای اتاق اطلاع‌رسانی شود.

 

تصویر نامه

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط