استارت آپ های هندی باید 75 یونیکورن دیگر در سال 2022 اضافه کنند

هند به دنبال انقلاب استارت آپی است

...

وزیر تجارت و صنعت هند طی سخنانی در مراسم افتتاحیه هفته نوآوری استارت آپی این کشور خاطر نشان کرد که هند در حال حاضر حدود 82 یونیکورن دارد که بیش از نیمی از آنها در سال گذشته به مرز یک میلیارد دلار رسیده اند.

در حالی که جریان سرمایه به استارت آپ های هندی با سرعت بیشتری ادامه می یابد، این کسب و کارهای عصر جدید، بیشتر به ارزش یک میلیارد دلار می رسند. پیوش گویال، وزیر تجارت و صنعت هند گفت که اتحادیه استارت آپی باید 75 یونیکورن دیگر در سال 2022 پرورش دهند. نشریه مینت گزارشی دراین باره منتشر کرده است.

او طی سخنانی در مراسم افتتاحیه هفته نوآوری استارت آپی هند خاطر نشان کرد که هند در حال حاضر حدود 82 یونیکورن دارد که بیش از نیمی از آنها در سال گذشته به مرز یک میلیارد دلار رسیده اند.

این وزیر با اشاره به اینکه استارت آپ ها می توانند در رساندن مراقبت های بهداشتی به مناطق دورافتاده همراه با دستیابی هند به چشم انداز مورد نظر دولت برای خودکفایی کمک کنند گفت: بیاید در این سال 75 یونیکورن دیگر پرورش دهیم.

او همچنین گفت که استارت آپ های موفق باید به کارآفرینان و استارت آپ ها در شهرهای کوچک و روستاها نزدیک شوند. علاوه بر این، ‌استارت آپ ها باید بخش های جدید و ناشناخته در سراسر کشور مانند گردشگری روستایی را هم هدف قرار دهند.

وزیر تجارت هند با توجه به اهمیت و رشد استارت آپ ها در بحبوحه همه گیری کرونا گفت: استارت آپ های ما کووید 19 را به فرصتی از دل یک بحران تبدیل کرده اند.

در حالی که جهان با امواج پی در پی این همه گیری مواجه است، گویال بر این عقیده است که کارآفرینان هندی باید بر انعطاف پذیرتر کردن استارت آپ ها تاکید و بر سالم تر کردن جهان تمرکز کنند.

او ادامه داد: من فکر می کنم استارت آپ های ما می توانند نقش بسیار مهمی در دموکراتیک کردن دسترسی به مراقبت های بهداشتی در سراسر جهان برای افراد غنی و فقیر، کشورهای کم برخوردار، کشورهای کمتر توسعه یافته و به همان میزان برای کشورهای توسعه یافته داشته باشند.

او تاکید کرد که استارت آپ ها عامل کلیدی برای افزایش شاخص نوآوری جهانی هند از 76 در سال 2014 به 46 در سال 2021 بوده اند. او گفت: ما به رده 50 کشور برتر جهان رسیده ایم و حالا من فکر می کنم که باید به طور جمعی آرزوی رسیدن به رتبه 25 کشور برتر در شاخص جهانی نوآوری را داشته باشیم و برای تحقق این امر به دنبال همکاری و حمایت شما خواهیم بود.

او اقدامات سیاستی برای تقویت کارآفرینی و اکوسیستم استارت آپی را اینگونه شرح داد: هزینه های ثبت اختراع به 20 درصد از حد معمول کاهش یافته و دولت هم 50 درصد تخفیف در هزینه های ثبت علامت تجاری همراه با مشوق های مالیاتی و سایر روش ها در نظر گرفته است.

او گفت سیستم بهبود یافته حقوق مالکیت معنوی (IPR) منجر به ثبت بیش از یک میلیون علامت تجاری در چهار سال گذشته شده است.

در جریان این هفته نوآوری در هند، انتظار می رود که 15 ژانویه، نخست وزیر هند، نارندا مودی با استارت آپ ها از طریق ویدئو کنفرانس پشت درهای بسته گفتگو داشته باشد. هدف از این جلسه درک این موضوع است که چگونه استارت آپ ها می توانند با ایجاد نوآوری در کشور به نیازهای ملی پاسخ دهند و چگونه دولت می تواند در این زمینه به آنها کمک کند.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام