سرمایه گذاری موکش آمبانی، ثروتمندترین مرد آسیا در استارت آپی جدید

جنگ با آمازون و سوئیگی

...

ایشا آمبانی، مدیر Reliance Retail گفت: با مشارکت با Dunzo ما قادر خواهیم بود از طریق تحویل سریع محصولات از فروشگاه های Reliance Retail، راحتی بیشتری را برای مشتریانمان به ارمغان آوریم و تجربه متمایزی به آنها ارائه دهیم.

Reliance Retail یک شرکت تابعه از بزرگترین شرکت خصوصی هند، Reliance Industries، 200 میلیون دلار در شرکت تجارت سریع Dunzo که تحت حمایت گوگل است، سرمایه گذاری کرد. شرکت تحت رهبری موکش آمبانی 25.8 درصد از سهام این استارت آپ هشت ساله را در اختیار دارد. بیزینس اینسایدر درباره این سرمایه گذاری گزارشی منتشر کرده است.

ارزش گذاری این استارت آپ که دور جدید تامین مالی در آن انجام شده، فاش نشده است. اما فقط یک محاسبات سرانگشتی نشان می دهد که اگر 25 درصد سهام آمبانی 200 میلیون دلار ارزش داشته باشد، ارزش کل 100 درصد آن بیش از 775 میلیون دلار خواهد بود. این بیش از دو برابر ارزش 300 میلیون دلاری است که سال گذشته به این شرکت اعطا شد.

این سرمایه گذاری به آمبانی، ثروتمندترین مرد آسیا اجازه می دهد که جبهه ای دیگر مقابل بازار آمازون جف بزوس و سرویسی به نام Amazon Fresh ایجاد کند. سایر شرکت کنندگان در این فضای در حال ظهور، جایی که سرمایه گذاران بزرگ پول های کلانی در آن می پردازند، برنامه 5 میلیارد دلاری تحویل و غذا و موادغذایی Swiggy، یونیکورن جدید بلینکیت که قبلا به عنوان گروفرز شناخته می شد و سایر بازیگران از جمله Zepto بوده است. یونیکورن در اصطلاح استارت آپی، شرکتی خصوصی است که ارزش آن بیش از یک میلیارد دلار است.

سایر سرمایه گذاران موجود مانند Lightrock، 3L Capitalو Alteria Capital همچنین 40 میلیون دلار در این شرکت سرمایه گذاری کرده اند. در مجموع استارت آپ Dunzo 240 میلیون دلار در این دور سرمایه جمع کرده است.

ایشا آمبانی، مدیر Reliance Retail گفت: با مشارکت با Dunzo ما قادر خواهیم بود از طریق تحویل سریع محصولات از فروشگاه های Reliance Retail، راحتی بیشتری را برای مشتریانمان به ارمغان آوریم و تجربه متمایزی به آنها ارائه دهیم. فروشندگان ما برای حمایت از رشد خود به شبکه تحویل هایپرمحلی Dunzo دسترسی خواهند داشت، همچنین آنها کسب و کار خود را به صورت آنلاین می توانند به Jio Mart منتقل کنند.

این استارت آپ سال 2015، توسط دالویر سوری، موکوند جها، کبیر بیسواس و آنکور آگاروال تاسیس شد. Dunzo، فروشندگانی مانند خواربار فروشان، داروخانه ها، رستوران ها و موارد دیگر را برای تسهیل در تحویل محصولات به کاربران متصل می کند.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام