معاون حقوقی رئیس‌جمهوری بخشنامه داد

دستور به توقف برخورد حقوقی با صاحبان استارت‌آپ‌ها

...

با ابلاغ بخشنامه معاون حقوقی رئیس‌جمهور، تمامی دستگاه‌های دولتی و سازمان‌ها از هرگونه اقدام حقوقی علیه صاحبان استارت‌آپ‌ها، منع شدند. اتفاقی مثبت که شاید اکوسیستم نوآوری کشور را تا حدودی از گزند برخی برخوردهای حقوقی، مصون کند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور طی بخشنامه‌ای، دستور اجتناب دستگاه‌های دولتی از هرگونه اقدام حقوقی علیه صاحبان استارت‌آپ‌ها و کسب‌و‌کارهای نوپا در فضای مجازی را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در این بخشنامه آمده‌است: «پیرو دستور رئیس‌جمهور محترم در جلسه هیات دولت مورخ 23/8/1400 مبنی بر بررسی تخلفات کسب‌و‌کارهای نوپا (استارت‌آپ‌ها) و مسائل مربوط به آن‌ها در کارگروهی با مسئولیت معاونت حقوقی رئیس‌جمهور و در اجرای تصویب‌نامه هیات وزیران در تاریخ 3/11/1396 با هدف کاهش موانع کسب‌و‌کارهای نوپا مبتنی بر فضای مجازی در کشور، لازم است دستگاه‌های دولتی از هرگونه اقدام حقوقی علیه صاحبان کسب‌و‌کارهای نوپا در فضای مجازی بدون رعایت ساز و کار مندرج در مصوبه مذکور و شیوه‌نامه مربوط معاونت حقوقی رئیس‌جمهور، اجتناب کنند».

این بخشنامه در حالی روز یکشنبه 12 دی ماه جاری، از سوی معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری، به تمامی وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی و استانداری‌ها ابلاغ شد که طی چند ماه اخیر، اکوسیستم استارت‌آپی کشور شاهد برخی برخوردهای قضایی با مدیران و بنیان‌گذاران شرکت‌های نوپا و فناور فعال در فضای مجازی بودند. از آن جمله، مدیرعامل سایت و اپلیکیشن دیوار طی حکمی قضایی، به موجب آنچه که فراهم آوردن موجبات فساد و فحشاء اعلام شد، به سه ماه و یک روز حبس محکوم شد.

تصویر بخشنامه معاون حقوقی رئیس‌جمهور

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط