تجربه دیجی کالا از فروش آنلاین کتاب چگونه است؟

ارسال کتاب به بیش از یک هزار و 800 شهر ایران

...

بیشتر خریداران کتاب از دیجی کالا 31 تا 40 سال سن دارند. این گروه سنی بیش از 40 درصد از کتاب ها از دیجی کالا را خریده اند. کمتر از 20 ساله ها، و 51 سال به بالا، سهم کمتری در خرید کتاب از این پتلفرم را دارند. هم چنین 61 درصد خریداران کتاب از این پتلفرم را آقایان و 39 درصد را خانم ها تشکیل می دهند.

فروش کتاب در پتلفرم های خرید و فروش آنلاین از روش های مناسب برای ترویج فرهنگ کتابخوانی است.

گزارش دیجی کالا از وضعیت فروش کتاب در شش ماه نخست سال جاری نشان می دهد بیش از یک هزار و 563 فروشنده فعال کتاب در دیجی کالا به بیش از یک میلیون خریدار کتاب فروخته اند. دیجی کالا اعلام کرده به یک هزار و 842 شهر در کشور کتاب ارسال کرده است. براساس این گزارش 3 میلیون و 900 هزار کتاب در سال 1399 در این پتلفرم فروش رفته است. هم چنین متوسط رشد سالانه تعداد فروش کتاب از سال 95 تا 99 به 144 درصد می رسد. دیجی کالا اعلام کرده  نزدیک به 90 درصد از سهم فروش کتاب در دیجی کالا به ناشران و کتاب فروشی ها تعلق دارد.

آمارها نشان می دهد بیشتر خریداران کتاب  از دیجی کالا 31 تا 40 سال سن دارند. این گروه سنی بیش از 40 درصد از کتاب ها از دیجی کالا را خریده اند. کمتر از 20 ساله ها، و 51 سال به بالا، سهم کمتری در خرید کتاب از این پتلفرم را دارند. هم چنین 61 درصد خریداران کتاب از این پتلفرم را آقایان و 39 درصد را خانم ها تشکیل می دهند.

رده بندی استانی نشان می دهد پس از تهران، بیشترین میزان خرید کتاب از پتلفرم دیجی کالا در استان های البرز، گیلان، یزد، مازندران، قم، سمنان و قزوین، اصفهان، زنجان، کرمانشاه و بوشهر انجام شده است. استان سیستان و بلوچستان، کردستان، کهکیلویه و بویر احمد و گلستان در رده های پایانی قرار گرفته اند.

گزارش دیجی کالا از رفتار خریداران کتاب در این پتلفرم در سال 99 نشان می دهد تنها یک مشتری در این سال 19 هزار و 906 کتاب خریده اس تکه ارزش ریالی آن به 48 میلیون تومان می رسد. هم چنین تنها در یک سفارش 813 کتاب در این پتلفرم خریداری شده است.  کتاب 1984 نوشته جورج اول، دومین کتاب پرفروش در پتلفرم دیجی کالا در سال 99 و شش ماه نخست سال جاری است. این کتاب با ترجمه صالح حسینی،  بیش از 31 هزار نسخه فروش رفته است. کتاب تختخوابت را مرتب کن، با 37 هزار و 780 نسخه فروش، در جایگاه نخست است.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام