3 دلیل من برای سرمایه ‏گذاری روی ارزهای رمزنگاری‏ شده

کریپتو خطرناک است‏، ‏‏برای همین آن را می ‏‏خرم

...

باید توجه داشت سرمایه‏‌گذاری بر بازار ارزهای رمزنگاری مانند هر سرمایه‏‌گذاری‏‌ای‏، ‏‏مزایا و معایب خود را دارد

آینده نگر/ ترجمه متین دخت والی نژاد/ کتی بروکمن، کارشناس ارز دیجیتال

سرمایه‏‌گذاری‌های ‏کمی به اندازه ارز رمزنگاری‏ شده میان فعالان بازار اختلاف نظر دارد. در حالی که برخی از مردم متقاعد شده‏ اند که جهان را تغییر خواهد داد‏، ‏‏برخی دیگر به شدت معتقدند که سقوط می‏ کند و از بین می‏ رود.

حتی کارشناسان نمی‏ توانند در مورد اینکه آیا این یک سرمایه‏‌گذاری خوب است یا خیر به توافق برسند. برخی از میلیاردرهای مشهور مانند ایلان ماسک و مارک کوبن از ارزهای رمزنگاری‏ شده حمایت کرده‏ اند. اما دیگران‏، ‏‏مانند وارن بافت و چارلی مانگر‏، ‏‏مدت‏ هاست که از آن انتقاد کرده اند.

این درست است که ارز رمزنگاری ‏شده بی ‏ثبات است - همان‏طور که در سال گذشته بالا و پایین‏ های ‏زیادی در بازار دیده شده است- اما چند دلیل وجود دارد که من همچنان روی بیت کوین (CRYPTO: BTC) و اتریوم (CRYPTO: ETH) سرمایه‏‌گذاری کردم.

 

  1. این می ‏تواند اتفاق بزرگ آینده باشد

هیچ کس نمی‏ داند ارزهای رمزنگاری ‏شده در آینده چگونه خواهد بود، به همین ترتیب نظریه شکست ارزهای رمزنگاری نیز می ‏تواند درست باشد. اما همچنین می‏ تواند روزی مفید واقع شود و صنایع مختلف را متحول کند. حتی اگر خود ارز رمزنگاری‏ شده به یک روش پرداخت استاندارد در سراسر جهان تبدیل نشود‏، ‏‏راه‏ های ‏دیگری برای موفقیت آن وجود دارد.

به عنوان مثال‏، ‏‏از فناوری پایه و اساس بلاک چین ارزهای رمزنگاری‏ شده زیر استفاده کنید. بلاک‏چین اتریوم‏، ‏‏به ویژه‏، ‏‏محل بسیاری از برنامه‏ ها از جمله امور مالی غیر متمرکز و توکن‏ های ‏غیر قابل تعویض است. هر دو شبکه اتریوم و بیت کوین همچنین میزبان قراردادهای هوشمند هستند‏، ‏‏که می‏ توان به آن‏ها توافق‏نامه‏ های ‏دیجیتالی نیز گفت و این قراردادها می‏ توانند به طور بالقوه انقلابی در صنعت قانونی ایجاد کنند.

همه این برنامه‏ ها تا حدودی نیاز به استفاده از ارز رمزنگاری‏ شده دارند. اگر هریک از آن‏ها به طور گسترده ای پذیرفته شود‏، ‏‏اتریوم و بیت کوین - و کسانی که روی آن‏ها سرمایه‏‌گذاری کرده‏ اند - خواهند برد.

 

  1. ممکن است پشیمان شوم که روزی سرمایه‏‌گذاری نکرده‏ ام

ارز رمزنگاری‏ شده یک سرمایه‏‌گذاری ریسک‏‌پذیر است و برخی از کارشناسان پیش‏‌بینی می‏‌کنند که یا موفقیت بزرگ خواهد داشت یا شکست بزرگی‏، ‏‏بدون هیچ حد وسطی. وقتی این دو گزینه را در نظر می‏‌گیرم‏، ‏‏ترجیح می‌‏دهم ریسک کنم تا اینکه چیز بزرگی را از دست بدهم.

قبل از سرمایه‏‌گذاری‏، ‏‏به همه نتایج احتمالی فکر کردم. من می‏ توانم در حال حاضر سرمایه‏‌گذاری کنم و یا با دریافت سودهای زیاد موفق شوم یا در صورت شکست سرمایه‏‌گذاری خود را از دست بدهم. یا می ‏توانم سرمایه‏‌گذاری نکنم و هیچ پولی از دست ندهم اما بازده بالقوه سودآور را نیز از دست بدهم.

به طور شخصی‏، ‏‏ترجیح می ‏دهم از دست دادن پول رنجم بدهد تا اینکه با حسرت عدم سرمایه‏‌گذاری در صورت رشد ارزهای رمزپایه زندگی کنم. البته هیچ کس نمی ‏داند که این ارزها آیا واقعا موفق خواهد شد یا خیر. اما اگر چنین شود و من تصمیم به خرید آن نگیرم‏، ‏‏احتمالاً برای مدت طولانی از این تصمیم پشیمان خواهم شد.

 

  1. بقیه نمونه کارهای من محکم است

نمی‏ توان انکار کرد که ارز رمزنگاری‏‌شده یک سرمایه‏‌گذاری خطرناک و بسیار ناپایدار است و در این مرحله بسیار سوداگرانه است. در حالی که معتقدم شانس موفقیت وجود دارد‏، ‏‏اما می‏دانم که این چیز مطمئنی نیست.

به همین دلیل‏، ‏‏من فقط مبلغ کمی را سرمایه‏‌گذاری کرده ام که به راحتی می‌‏توانم آن را از دست بدهم‏، ‏‏و بقیه سبد سهام من از سرمایه‏‌گذاری‏‌های ‏بلندمدت قوی تشکیل شده است. به این ترتیب‏، ‏‏اگر سرمایه‏‌گذاری‏‌های ‏رمزنگاری‏‌شده من خوب عمل نکنند‏، ‏‏کل مجموعه‏‌ام را از بین نمی ‏برد. و با ادامه سرمایه‏‌گذاری مداوم در زمینه‏ های ‏خارج از ارزهای رمزنگاری ‏شده‏، ‏‏می ‏توانم اطمینان حاصل کنم که پس‏ انداز من در طول زمان بدون توجه به آنچه بازار ارزهای رمزنگاری انجام می‏ دهد‏، ‏‏افزایش پیدا می‏ کند.

با انجام اقدامات احتیاطی مناسب‏، ‏‏می‏ توانید هنگام سرمایه‏‌گذاری در ارزهای رمزنگاری‏شده ریسک خود را کاهش دهید. با این حال‏، ‏‏این سرمایه‏‌گذاری مناسب برای همه نیست و این مشکلی نیست. با درنظر گرفتن ترجیحات شخصی و تحمل ریسک‏، ‏‏تصمیم‏ گیری برای انتخاب مناسب شما راحت‏‌تر خواهد بود.

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام