قیمت به کمتر از 50 هزاردلار رسید

90 درصد بیت کوین ها استخراج شده است

...

نوسان قیمت در بازار با تلاش برای یافتن رژیم های نظارتی برای دارایی های دیجیتال ادامه دارد.

بیت کوین برای مدتی کوتاه به بالای 50 هزار دلار رسید اما در آغاز هفته جاری، دوباره عقب نشینی کرد. ارزش پرطرفدارترین ارز دیجیتال در بعدازظهر روز دوشنبه، به 47 هزار و 358 دلار رسید. دیگر ارزهای دیجیتال مهم مثل اتر، که از نظر بزرگی بازار در جایگاه دوم قرار می گیرد هم، با کاهش ارزش رو به رو شدند. قیمت اتر به 3 هزار و 813 دلار رسید. به گزارش سی ان بی سی چند رویداد در هفته گذشته بر تغییر قیمت ها در بازار بی اثر نبوده است.

در روز چهارشنبه با تلاش جمعی از نمایندگان کنگره جلسه ای با حضور مدیران ارزهای دیجیتال برای شناخت بهتر از ظرفیت های این نوع دارایی ها برگزار شد. آلیسا هاس، مدیرمالی کوین بیس گفت: «دارایی های دیجیتال به دلیل سطح خاص فناوری و نوپایی توسعه خود، با دارایی های سنتی متفاوت اند. به همین دلیل، رژیم های نظارتی گذشته با این فناوری سازگار نیست». جرمی آلیر، مدیر اجرایی سرکل از دیگر مدیران حوزه ارزهای دیجیتال، به طور کلی بحث ها را مثبت ارزیابی کرد.

هم چنین کیک استارتر از موسسات عمومی مالی در آمریکا اعلام کرد قصد دارد نسخه غیرمتمرکز پتلفرم خود را برای تامین مالی جمعی را اندازی کند. کیک استارتر در پست وبلاگی اش اعلام کرده تصمیم دارد با ایجاد یک بلاکچین عمومی که پیوستن به آن برای رقبایش هم ممکن است، ایجاد این نسخه غیرمتمرکز را آغاز کند. «ما در حال حمایت از توسعه یک پروتکل منبع باز هستیم که نسخه غیرمتمرکز کیک استارتر را با همان عملکرد پایه ای ایجاد می کند». این پروتکل  هنوز اسمی ندارد اما بلومبرگ اعلام کرده کیک استارتر برای راه اندازی آن تا سال 2022 برنامه ریزی کرده است.

براساس تازه ترین گزارش ها 90 درصد از مجموع کل بیت کوین های قابل هش استخراج شده است. براساس داده های بلاکچین دات کام، تا صبح روز دوشنبه 90 درصد از 21 میلیون بیت کوین استخراج شده است. رسیدن به این نقطه عطف 12 سال طول کشیده و با استخراج هرچه بیشتر بیت کوین، سختی شبکه افزایش یافته و استخراج بقیه بیت کوین در مدت زمان طولانی تری ممکن است.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام