اینترنت چه کارهای تازه ‏ای می ‏سازد؟

اقیانوس شغل

...

براساس گزارش سایت اوبرلو، در سال 2021، 25 شغل آنلاین رونق گرفته که در سال‏ ها‏‏ی آینده به مشاغل محبوب و مورد توجهی در فضای اینترنت تبدیل می ‏شود.

آینده نگر

دریای فرصت های شغلی در جهان فناوری و شبکه آن بی پایان به نظر می رسد. تحولاتی مثل همه گیری کرونا که از سال 2020 کلید خورد به همه ثابت کرد، اینترنت برای اقتصادها، ناجی تر از آنی است که فکر می کردند. اکنون با کاهش ابعاد فاجعه آمیز کرونا و رسیدن به راه حلی که بشر امیدوار است مقطعی نباشد، فرصت های بیشتری در دل ارتباطات جهانی برای جویندگان شغل و پول نهفته است. براساس گزارش سایت اوبرلو، در سال 2021، 25 شغل آنلاین رونق گرفته که در سال های آینده به مشاغل محبوب و مورد توجهی در فضای اینترنت تبدیل می شود.

*مدیریت شبکه اجتماعی

اگر در راه اندازی کمپین در شبکه اهی اجتماعی تجربه ای دارید، می توانید این تجربه را در اختیار کسب وکارها بگذارید و پول بگیرید. کس بوکارها به طور معمول از طریق فیس بوک، توییتر و اینتساگرم به دنبال جذب مشتری و مخاطب بیشترند. شرکت ها به کسانی نیاز دارند که بتوانند نظرات را مدیریت کنند و کنک کنند دنبال کنندنگان صفحه ها در فضای مجازی بیشتر شود. بنابراین اگر کسی خلاقیت لازم برای تولید محتوا و ارتباط گرفتن با مخاطبان در شبکه های اجتماعی را دارد، اینترنت فرصت کسب درآمد 16 تا 50 دلاری در هر ساعت را برای آن فراهم کرده است.

*مدرس آنلاین

آموزش ریاضی، زبان های خارجی و فیزیک و ... از دیگر را های کسب درآمد از اینترنت است. بسیاری از اساتید در فضای اینترنت می توانند به دانش آموزان در سطح جهان آموزش دهند. بسیاری از کارکنان شرکت های دیگر برای ارتقای شغلی شان به یاد گرفتن مهارت ها و علومی نیاز دارند و این فرصت خوبی برای مدرسان است تا به آ« ها درس بدهند و کسب درآمد کنند. غیر از تدریس آزاد، در بعضی کشورها پتلفرم های خاصی برای آموزش شکل گرفته که می توانید از آن ها برای درآمدزایی استفاده کنید. نکته مهم این است که این پتلفرم ها چه شرایطی را برای تدریس خصوصی توسط شما در نظر می یگیرند. مدرسان می توانند در فضای اینترنت در دیگر کشورها 10 تا 25 دلار درآمد درساعت کسب کنند.

*حسابدار/ دفتر دار آنلاین

برای علاقمندان به امور مالی و بالا و پایین کردن اعداد، حسابداری یک شغل ایده آل است. اما این روزها دیگر برای انجام آن، نیازی به حضور مستمر در شرکت ها نیست. یکی از مشاغلی که اینترنت به انجام مجازی آن کمک کرده، حسابداری است و تمایل به استخدام حسابداران آنلاین رو به افزایش است. ثبت درآمدها و هزینه ها، مدیریت بودجه، تهیه گزارش های مالی و ارتباط با مشتریان از کارهایی است که حسابداران آنلاین می توانند انجام دهند. برای تبدیل شدن به یک حسابدار آنلاین بهتر است در نخستین گام سراغ کسب کارهای محلیبروید. درآمد یک حسابدار آنلاین 25 تا 50 دلار در هر ساعت است.

*مربی خصوصی 

پیش از همه گیری کرونا این فرصت در اینترنت کمتر مورد توجه بود. بیشتر افراد به حضور در باشگاه های ورزشی علاقه نشان می دادند اما در دوره همه گیری، مردم دریافتند با صرف پول و وقت کمتر می توانند تناسب اندامشان را حفظ کنند. تجربه برگزاری کلاس های آنلاین به کمک آمده تا مردم در دوران پس از همه گیری، در هر زمینه ای که مهارت دارند، دوره های آموزشی برگزار کنند که یکی ازآن ها ورزش است. نرم افزارهایی مثل اسکایپ و زوم به کمک آمده تا مربیان خصوصی با شاگردان به طور جمعی و فردی ارتباط بگیرند. درآمد یک مربی خصوصی در فضای آنلاین 20 تا 70 دلار است.

*مشاور زیبایی آنلاین

باتوجه به گرایش روزافزون مردم در جهان به سلامت و زیبایی، شاید هیچ زمانی بهتر از امروز برای تبدیل شدن به مشاور زیبایی وجود نداشته است. نکته مهم اینکه اینترنت به کمک آمده تا مشاوران زیبایی با کمترین هزینه به بهترین نتیجه برسند. به اشتراک گذاشتن تجربه و دانشی که درباره مراقبت از پوست و کارهای روزمره برای زیباتر شدن انجام می دهید، توجه بسیاری از مخاطبان به شما جلب می شود. درآمدی که کسب می کنید هم از محل توجه مهاطبات و تبلیغات و هم از محل مشاوره و برنامه ریزی برای متقاضیان است. کمترین درآمد یک مشاور زیبایی در اینترنت، ساعتی 5 دلار است و بیش از 45 دلار درهر ساعت.

*استخدام آنلاین

در سال های گذشته کسانی که قرار بود افراد دیگر را استخدام کنند در محیط های اداری می نشستند و برای مصاحبه های کاری وقت خود را تقسیم می کردند. اما امروز همه چیز تغییر کرده است. اینترنت و شبکه های اجتماعی که همه در آن، مشغول ارائه ویژگی ها و مهارت های خود هستند، دریای بی انتهایی است که برای صید مروارید در آن، به مهارت های خاصی نیاز داریم. به همین دلیل شرکت ها به دنبال کسانی اند که بتوانند بهترین نیروهای کار را دستچین و به آن ها معرفی کنند. گشتن به دنبال بهترین کارکنان بالقوه برای شرکت ها، کاری است که افراد برای استخدام آنلاین انجام می دهند. بعضی شرکت ها ممکن است از شما بخواهند مصاحبه های تلفنی را هم انجام دهید  و متقاضیان را بررسی کنید. درآمد یک استخدام کننده در اینترنت 20 تا 40 دلار در ساعت است.

*بازاریاب ایمیلی

آیا می توانید ایمیلی بفرستید که مردم قدرت کلیک نکردن روی آن را نداشته باشند؟ این یک توانایی ویژه است و می توانید ا زآن در فضای اینترنت پول در بیاورید. بسیاری از شرکت ها  دنبال افرادی اند که بتوانند کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی ایمیلی آن ها را مدیریت کنند. شرکت ها دنب می خواهند فهرست مخاطبانی را که به آن ها ایمیل می فرستند و این ایمیل ها به فروش بیشتر منجر می شود را پربارتر کنند. بنابرای ناز هر توانایی که آن ها را به این هدف نزدیک کند استقبال می کند. درآمدن یک بازاریاب ایمیلی در هر ساعت 30 تا 45 دلار است.

*نویسنده آزادکار

برای نویسندگان خوب، با اینترنت فرصت نوشتن برای مجله ها، روزنامه ها، وبلاگ ها و نشریات مختلف فراهم شده است. نویسندگی یکی از شغل هایی است که میتوان با آن در فضای اینترنت به درامد قابل قبولی رسید. نویسندگان می توانند در هر ساعت 15 تا 100 دلار کسب کنند و نیازی به محدود شدن از نظر زمانی هم ندارند.تقاضا برای نویسندگان و تهیه کنندگان محتوا همیشه در فضای کسب وکار بالا بوده است و در سال 2021، این تقاضا بیشتر هم شده است. شرکت ها به طور مداوم تلاش می کنند ارتباطات بهتری با مخاطبان و مشتریان برقرار کنند و نویسندگان آزاد کار به آن ها در این زمینه کمک می کنند. اگر فردی علاقه و اشتیاقی به نوشتن درزمینه تخصصی مثل مد و فناوری دارد، فرصت های زیادی برای او در دل اینترنت فراهم شده است.

*ویراستار

آیا در دستور زبان و ویراستاری مهارت دارید؟ می توانید خطاهای دستوری در متون را کشف و اصلاح کنید؟ تصحیح و ویراستاری از مهارت هایی است که این روزها تقاضا برای دارندگان آن در فضای اینترنت افزایش یافته است. به عنوان یک ویراستار باید بتوانید متن های ایمیل، پست های وبلاگ و اسناد شرکت ها و کسب وکارها را اصلاح کنید. ویراستار مثل چشم دوم انتشاراتی ها عمل می کند و به آن ها کمک می کند محتوای لازم را حرفه ای تر و دقیق تر به مخاطب برسانند. ویراستاران در اینترنت می توانند در هر ساعت 12 تا 50 دلار درآمد کسب کنند.

*طراح سایت

برای طراحان وب سایت فرصت های بزرگی در دل اینترنت نهفته است. شرکت های فناوری محور یا تشکل های مردم نهاد بزرگترین مشتریان طراحان وب سایت هستند. این شرکت ها انتظار دارند متقاضی این شغل مهارت های لازم در زمینه UX، CSS،  Adobe Illustrator  را داشته باشد پس باید پیش از درخواست کار، از داشتن این مهارت ها مطمئن شوید. درآمد طراح سایت در هر ساعت 30 تا 50 دلار تخمین زده شده است.

*اینفلوئنسر اینستاگرام

اینفلوئنسری در اینستاگرام برای افراد 13 تا 17 ساله مناسب است. آن ها می توانند در این سن کم که هیچ فرصت شغلی ندارند، از اینستاگرام درآمد کسب کند. این گزینه خوب برای نوجوانانی است که به طور معمول بخش عمده ای از زندگی شان را در فضای مجازی ی گذارند. این روزها هر کسب کاری برای توسعه فعالی خود رویاینستاگرام حساب م ی کند. اگر فردی توانایی هشتگ زدن، ساختن استوری های بامزه و محبوب و نوشتن متن های جالب را دارد، می تواند در انیتساگرام درآمدکسب کند. تخمین زده شده که درآمد اینتساگرامی ها در هرساعت 7 تا 40 دلار است.

*متخصص سئو

شرکت های بسیاری دنبال افرادی اند که تخصص لازم برای بهبود رتبه آن ها در موتورهای جست وجو را داشته باشند. برای یک متخصص سئو در فضای آنلاین همیشه کار هست و این تخصص در سال 2021، بیشتر هم مورد نیاز است. متخصصان سئو متحوای لازم برای وب سایت ها را تهیه می کنند. ایجاد لینک و بهینه سازی از دیگر کارهای متخصصان سئو است. نکته جالب اینکه تجربه در سئو مهم تر از مدرکی است که از دوره های آموزشی می گیرید. متوسط درآمد یک سئوکار در هر ساعت15 تا 50 دلار است.

*تبلیغات چی فیس بوک

راه انداختن کمپین های تبلیغاتی در فیس بوک یک راه خوب برای افزایش فروش برندهاست اما برای بیشتر کسب وکارها، انجام این کمیپن ها راحت نیست.به همین دلیل تقاضا برای کسی که بتواند در محیط فیس بوک برای شرکت ها تبلیغ کند افزایش یافته است. غیر از فیس بوک، انجام این کار در دیگر شبکه های اجتماعی محبوب در کشورهای مختلف هم ممکن است. اگر کسی دانش کافی درباره تبلیغات در فضای آنلاین را بداند، این تنها فرصت برای او نیست. تنها در فیس بوک، این افراد می توانند در هر ساعت به 30 تا 100 دلار درآمد برسند.

*طراح گرافیک

اینترنت بی نظیرترین فرصت های کاری را برای طراحان گرافیک ایجاد کرده است. خیلی از کسانی که گرافیک بلدند فکر می کنند صرفا داشتن تجربه کافی در ادوبه فوتوشاپ برای انجام این کار لازم است و اگر آن را ندارند، نباید به این فرصت شغلی فکر کنند. اما نکته مهم این است که بسیاری از شرکت ها، لزوما در نیازهای گرافیکی به دنبال کار حرفه ای نیستند بنابراین، همین که کسی کار با کانوا یا پیک مانکی را بلد باشد، برای آنها کافی است. اگر مهارت هایابتدایی کار با رایانه را آموخته اید می توانید به راحتی کار کردن با این اپلکیشن هارا هم یاد بگیرید و به درآمدی معادل 25 تا 50 دلار در هر ساعت برسید.

*صداگذاری

اگر کسی از موهبت صدای جذاب و لهجه مناسب برخوردار است، می تواند به عنوان صداگذار آنلاین در اینترنتپول دربیاورد. فیلم ها، کارتون ها، پادکست ها، اپلیکیشن ها، ضبط صدا برای حمل و نقل عمومی، دوبله کردن فیلم های خارجی و ... فرصت های بسیاری برای پول درآوردن از صدا در فضای اینترنت وجود دارد. برای انجام این کار داشتن یک رایانه مجهز و دسترسی سریع به اینترنت ضروری است.هم چنان فرد باید با نرم افزارهای صدا کار کند بنابراین لازم است درباره آن ها بداند. درآمدی که صداگذارها می توانند از این کار به طور آنلاین کسب کنند در ساعت 20 تا 60 دلار است.

*عکاسی

عکاسی به طور معمول یک شغل آفلاین است. اما اینترنت امروز مرزها را در هر شغلی جابه جا کرده و چرا عکاسی از این تغییر مرزها استفاده نکند؟ هر عکاسی، عکس هایی دارد که خارج از قرارداد با افراد و شرکت ها آن را گرفته و می تواند آن را در فضای آنلاین بفروشد. با کمک پتلفرم های آنلاین این امکان برای عکاسان فراهم است که عکس های خود را به طور آنلاین به اشتراک بگذارند یا از بازارهای مجازی فروش عکس استفاده کنند. این یک شغل آنلاین جذاب است و پرداخت ها در آن رضایت بخش است. از این شغل فرعی مناسب می توان به درآمد قابل توجهی رسید اما نکته میزان انتشار عکس ها و قیمت هر عکس است.

*واردکننده داده

در مشاغل ورود داده آنلاین افراد باید داده های الفبایی عددی و بعضی نشانه ها وارد سیستم کنند. این شغل، تنها یک شغل ساده و جذاب نیست بلکه درآمد خوبی هم دارد. علاوه بر این، فرد می تواند براساس زمان بندی خود داده ها را وارد کند. برای انجام این شغل تسلط به بعضی ابزارها و برنامه ها در فضای وب مثل برنامه اکسل و وورد ضروری است. درآمدی که افراد می توانند از وارد کردن داده به سیستم ها کسب کنند در هر ساعت 10 تا 20 دلار است.

*دستیار مجازی

حتی برای کسانی که صرفا مهارت های اولیه را دارند، در فضای اینترنت کارهایی وجود دارد. از جمله آن دستیاری مجازی است. گزینه ای مناسب در هر رشته ای که تقاضایی از آن در فضای مجازی وجود دارد. با انجام کارهای ساده اداری، افرادمی توانند در فضای مجازی به یک درآمد باثبات و قابل اتکا برسند. آن ها می توانند به تلفن ها پاسخ دهند، ایمیل ها را جواب دهند. بهترین نکته درباره دستیار مجازی این است که می تواند به هر اندازه که می خواهد کار کند. بنابراین این فرصتی ایده آل برای افرادی است که به دلیل تعهدات دیگر وقت کمی دارند. این افراد می توانند با انجام همین کارهای کوچک، در هر ساعت 14 تا 30 دلار درآمد کسب کنند.

*نماینده خدمات مشتری

اینترنت به شرکت ها کمک کرده تا برای پاسخگویی به مشتریان خود افرادی را استخدام کنند که لزوما در محل کار حاضر نمی شوند و حتی در آن کشور هم کار نمی کنند. این شرکت ها پس از برگزاری یک آموزش آنلاین، افراد را برای پاسخگویی به مشتریان آماده می کنند  و به طور معمول شیفت های کاری برنامه ریزی شده است. این فرصت شغلی برای کسانی مهارت های شخصی لازم را دارند و به کمک کردن به دیگران علاقه نشان می دهند، مناسب است. اما نکته مهم داشتن یک فضای کاری ساکت برای انجام این کار است. این افراد می توانند در هر ساعت 8 تا 20 دلار درآمد کسب کنند.

*منتقد موسیقی

یکی از جذاب ترین شغل های آنلاین این است؛ گوش دادن به موسیقی مورد علاقه. شرکت هایی وجود دارند که به مردم پول می دهند تا به موسیقی گوش کنند و نظرشان را بگویند. بازخورد شنوندگان موسیقی به هنرمندان و شرکت های بزرگ و برندها کمک می کند تا از نظرات مردم برای بهبود کارشان استفاده کنند. بسیاری از این شرکت ها آلبوم های موسیقی را پیش از انتشار توسط منتقدان آنلاین موسیقی می آزمایند. این افراد می توانند از راه گوش دادن به موسیقی و نظر دادن در ساعت 5 تا 15 دلار درآمد کسب کنند.

*پیاده سازی

پیاده سازی یک فرصت شغلی بسیار آسان برای کسانی است که می خواهند درآمد بیشتری کسب کنند. در این کار تنها کافی است که به یک فایل صوتی گوش بدهید، و آن را به یک متن مرتب تبدیل کنید. برای انجام کار باید توانایی توجه به جزییات و پیاده سازی سریع متن را داشته باشید. پیاده سازی فایل های صوتی یک منبع درآمد قابل اتکا برای کسانی است که این قابلیت ها را دارند. این افراد می توانند در هر ساعت 15 تا 30 دلار درآمد از انجام این کار کسب کنند. 

*گپ زدن

اینترنت برای کسانی که تمایل به گفت وگو با مردم دارند اما در مکالمات تلفنی احساس راحتی نمی کنند، فرصت هایی فراهم کرده است. از جمله این فرصت ها این است که به عنوان مامور گفت وگو با مردم حرف بزند. این افراد درواقع به مشتریان آنچه لازم است را پیشنهاد می کنند و انتظار می رود بتوانند در یک زمان به چند درخواست پاسخ بدهند. این یک شغل ایده آل برای کسانی است که به اندازه کافی تجربه ای در فضای کار آنلاین ندارند. این افراد می توانند در هر ساعت 13 تا 20 دلار از این شغل درآمد کسب کنند.

*آزمایش وب سایت ها

بسیاری از برندها می خواهند بدانند استفاده از وب سایت آن ها تا چه اندازه آسان است. به همین دلیل از شرکت های تحقیقاتی می خواهند نظر مردم را در این باره دریافت کند. به عنوان کسی که قرار است درباره کارکردهای یک وب سایت نظر بدهد، باید به مجموعه ای از پرسش ها پاسخ دهید.هم چنین باید نظر خود را در باره کارکردهای وب سایت و تجربه استفاده از آن در یک ویدئو ضبط کنید و ارسال کنید. بنابراین باید توانایی صحبت کردن درباره موضوع و امکانات ضبط تصویر را هم در اختیار داشته باشید. به طور معمول این فایل های تصویری 20 تا 25 دقیقه ای است. بنابراین اگر دانش کافی درباره عملکرد وب سایت ها را دارید، این شغل برای شما مناسب است. کسانی که نظرشان را درباره عملکرد وب سایت ها به شرکت ها می فروشند می توانند 15 تا 25 دلار در ساعت پول در آورند.

*ناظر آنلاین

Moderator  کلمه آشنایی برای ما ایرانی ها پس از راه افتادن کلاب هاوس است. پیش از کلاب هاوس، ناظر برنامه های آنلاین در شبکه های اجتماعی، دست کم به چشم ما ایرانی ها یک شغل نبود. اما جالب است بدانید که یک ناظر در شبکه های اجتماعی می تواند در هر ساعت 15 تا 40 دلار درآمد در دیگر کشورها کسب کند. ناظر آنلاین در واقع تعاملات آنلاین در فروم ها و شبکه های اجتماعی را تنظیم می کند. هم چنین یکی از کارهای ناظران آلنیان پاسخ دادن به نظرات منفی، طبقه بندی موضوعات و آرام کردن بحث های داغ در شبکه های اجتماعی است. امروز که ابزارهای ارتباطی دیجیتال محبوبیت بیشتری پیدا کرده و اتاق های گفت وگو بیشتر مورد استفاده مردم است، تقاضا برای ناظران آنلاین در شبکه های اجتماعی مختلف بالا رفته است و انتظار می رود این تقاضا در آینده بیشتر هم بشود.

*خرده کاری

بسیاری از کسب وکارهای آنلاین و کارآفرین کسانی را برای انجام کارهای خرد استخدام می کنند. انجام این کارها به طور معمول به زمان زیادی نیاز ندارد و درآمد آن هم به اندازه زمان و کاری که انجام می شود، کوچک است. تحقیق کردن در فضای اینترنت، پست گذاشتن سروقت در شبکه های اجتماعی یا حتی انجام کارهای ساده ای مثل تایپ کردن و ... از جمله این کارهاست. به طور متوسط یک نفر در کشورهای اروپایی و آمریکایی می تواند 4 تا 10 دلار در ساعت از این راه درآمد کسب کند.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام