موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران برگزار می‌کند

پنج دوره آموزشی در حوزه بازرگانی، بانکی و حسابداری

...

موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران (آیتک) پنج دوره آموزشی با عناوین«رفع تعهد ارزی کالا»،«مهارت‌های بازرگانی»،« حقوق بانکی»،«ریسک و هزینه در تجارت خارجی و راه‌های کاهش آن» و« حسابدار حرفه ای» را برگزار می‌کند.

 

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی تهران در ادامه برپایی دوره‌های آموزشی مهارت محور خود برای فعالان اقتصادی، دوره‌های آموزشی «رفع تعهد ارزی کالا»،«مهارت‌های بازرگانی»،« حقوق بانکی»،«ریسک و هزینه در تجارت خارجی و راه‌های کاهش آن» و« حسابدار حرفه ای» را در ماه پیش رو برگزار می‌کند.

دوره آموزشی رفع تعهد ارزی کالا

موسسه آموزش اتاق تهران دوره آموزشی«رفع تعهد ارزی کالا» را در روز دوشنبه، هشتم آذرماه از ساعت 16 الی 20 برگزار خواهد کرد.

بر این اساس، در این دوره آموزشی، نحوه رفع تعهد ارزی صادرکنندگان سال‌های 1400-1397، فرآیند عملی واگذاری پروانه های صادراتی ،انواع شیوه های تامین مالی واردات از محل صادرات ،رفع تعهد ارزی سیستمی صادرکنندگان در بستر سامانه جامع تجارت،رفع تعهد ارزی واردکنندگان وسازمان‌های ذی‌مدخل در حوزه رفع تعهد ارزی صادرات تبیین خواهد شد.

دوره آموزشی جامع مهارت‌های بازرگانی

 شروع دوره آموزشی آنلاین جامع مهارت های بازرگانی نیز از روز شنبه 13 آذرماه خواهد بود.  در این دوره که مدت آن 60 ساعت آموزشی تعیین شده،‌ مفاهیمی چون کلیات تجارت بین المللی، سیستم طبقه‌بندی کالاHS، اینکوترمز 2020، لینکدین،حمل‌ونقل بین المللی،آشنایی با فرآیند گام به گام واردات، آشنایی با فرآیند گام به گام صادرات، مقررات گمرکی و EPL، ثبت سفارش، روش های پرداخت بین المللی، قراردادهای تجاری بین‌المللی  و مذاکرات تجاری، توسط جمعی از اساتید برجسته حوزه بازرگانی آموزش داده خواهد شد.

دوره آموزشی حقوق بانکی

دوره آموزشی حقوق گمرکی نیز که با همکاری مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران برگزار می‌شود، از 13 آذرماه آغاز می‌شود و جمعی از اساتید برجسته حوزه حقوق بانکی و حقوق تجارت بین الملل، سرفصل‌های آموزشی تعیین شده در این دوره را تدریس خواهند کرد. سرفصل‌های آموزشی این دوره نیز به موضوعاتی نظیر عمومات حقوق بانکی، مفاهیم کلیدی بانکی، عملیات بانکی قراردادهای تجهیزی بانکی، عملیات بانکی قراردادهای تخصیص بانکی، اعتبارات اسنادی،ضمانت نامه های بانکی و نحوه حل و فصل اختلافات بانکی اختصاص یافته است. 

دوره آموزشی ریسک و هزینه در تجارت خارجی و راه‌های کاهش آن

دوره آموزشی دیگری که در ماه آذر برگزار می‌شود، دوره «ریسک و هزینه در تجارت خارجی و راه‌های کاهش آن» است که شروع آن از 21 آذرماه بوده  و روزها و ساعات برگزاری آن، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 16 الی 19 خواهد بود.

در این دوره آموزشی، موضوعاتی از قبیل ریسک روش های پرداخت ارزی، ریسک‌های ورود به بازارهای خارجی، ریسک اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ، ریسک های عدم ثبت سفارش کالا و هزینه های آن، راه‌های کاهش ریسک گمرکی و نمونه‌های تخلفات گمرکی و نحوه بررسی آنها در کمسیون‌های گمرکی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

دوره آموزشی آنلاین حسابدار حرفه ای

این دوره آموزشی هم در 30 آذرماه شروع می‌شود و در روزهای شنبه‌ و سه شنبه از ساعت 16 لغایت 18 ادامه می‌یابد.

سرفصل‌های آموزشی در این دوره، موضوعاتی چون حقوق و دستمزد، حسابرسی بیمه، بیمه پیمانکاری و دادرسی مالیاتی، نکات لایحه نویسی مالیاتی و رسیدگی جدید مالیاتی را در بر می‌گیرد.

علاقه‌مندان به حضور در این دوره‌های آموزشی برای ثبت‌نام باید به سایت موسسه آموزش به آدرس edu.tccim.ir قسمت دوره‌های آموزشی (دوره‌های کوتاه‌مدت) مراجعه کنند. با توجه به محدودیت ظرفیت،کلاس‌ها بر اساس تاریخ واریز وجه ثبت‌نام از سوی متقاضیان تشکیل خواهد شد. متقاضیان جهت دریافت اطلاعات بیشتر ‌می‌توانند با شماره تلفن‌های 88107732 و 88107723 تماس بگیرند.

 

 • ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر از سایر دوره‌ها

 

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط