بازدید رئیس اتاق تهران از اولین بازارچه قطعات خودروسازی سایپا

فروش امانی تولیدات قطعه‌سازان در ساختمان جیپ

...

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی تهران در بازدید از اولین بازارچه قطعات گروه خودروسازی سایپا، با امکانات و خدمات قابل عرضه در این بازارچه آشنا شد. بازارچه قطعات یدکی سایپا که خرداد ماه امسال بازگشایی شد، در ساختمان تاریخی و بازسازی شده جیپ واقع در خیابان اکباتان و محله چراغ‌برق مستقر است و به محلی برای عرضه قطعات اصل و با کیفیت خودروسازی سایپا تبدیل شده‌است.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، مسعود خوانساری در این بازدید به همراه محمدرضا نجفی‌منش عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و از کارآفرینان فعال در صنعت خودرو، ضمن آشنایی با قطعات و محصولاتی از گروه خودروسازی سایپا که در محل این بازارچه به نمایش گذاشته شده، با اعضای هیات مدیره این بازارچه صنعتی، پیرامون رویکردها و برنامه‌های این مرکز بازرگانی و خدماتی به گفت‌و‌گو نشست.

به گفته سید محمدرضا موسوی رئیس هیات مدیره بازارچه قطعات گروه خودروسازی سایپا، مرکزیاد شده با هدف تغییر رویکردها در مدیریت زنجیره تامین و توزیع قطعات یدکی این شرکت خودروسازی ایجاد شده‌است و علاوه بر تهران، تجهیز این بازارچه در قائم‌شهر نیز آغاز شده و استقرار آن در اصفهان، خراسان‌رضوی و همدان نیز در گام‌های بعدی قرار دارد.

وی با این توضیح که در حال حاضر، 555 نمایندگی و 417 عاملیت فروش قطعات یدکی سایپا در سراسر کشور فعال است، از جمله ضرورت‌های راه‌اندازی این بازارچه را عرضه قطعات یدکی اصلی و با کیفیت و دسترسی آسان به آن از سوی مشتریان، عنوان کرد. به گفته موسوی، در حال حاضر این بازارچه به پل ارتباطی میان سازندگان قطعات خودرو محصولات سایپا و نمایندگان فروش قطعات این شرکت خودروسازی، تبدیل شده و در گام‌های بعدی، عرضه و فروش مستقیم قطعات به مشتریان خرد نیز برنامه‌ریزی شده‌است.

وی تصریح کرد که حذف واسطه‌ها و افراد غیر حرفه‌ای در عرضه و فروش قطعات یدکی خودروسازی سایپا از دیگر اهداف راه‌اندازی این بازارچه بوده‌است و طی امسال نیز، ساماندهی شبکه توزیع قطعات این خودروسازی در دستورکار قرار گرفته‌است.

به گفته موسوی، گروه خودروسازی سایپا برای راه‌اندازی و استقرار این بازارچه در قلب بازار قطعات یدکی تهران، اقدام به بازسازی ساختمان معروف جیپ که متعلق به مرحوم جعفر اخوان بنیان‌گذار گروه پارس‌خودرو بود، کرده‌است و پس از توافق با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، در طبقات فوقانی این ساختمان، هتل برای اقامت مشتریان خارجی قطعات خودرویی نیز احداث خواهد شد. وی همچنین یادآور شد که عرضه و فروش تولیدات قطعه‌سازان، در این بازارچه به صورت امانی است و قطعه‌سازان در مدتی کمتر از یک ماه امکان دریافت وجه محصولات فروخته شده خود در بازارچه را خواهند داشت.

 

• گزارش تصویری

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط