6 رخداد که بر بازار رمزارزها اثر گذاشت

ساخت شهر بیت کوین تا اصلاح مالیات ارزهای دیجیتال

...

قیمت بیت کوین در دهم نوامبر سال جاری میلادی به 69 هزاردلار رسید اما در هفت روز گذشته، با افت 14.6 درصدی به کمتر از 60 دلار رسیده است. اکنون بیت کوین با قیمت 56 هزار دلار معامله می شود. کدام رخدادها بر قیمت اثر گذاشته است؟

هفته ای که گذشت، هفته ریزش در بازار رمزارزها بود. قیمت بیت کوین در دهم نوامبر سال جاری میلادی به 69 هزاردلار رسید اما در هفت روز گذشته، با افت 14.6 درصدی  به کمتر از 60 دلار رسیده است. اکنون بیت کوین با قیمت 56 هزار دلار معامله می شود. اتریوم هم در هفت روز گذشته افت 12.4 درصدی را ثبت کرد و قیمت معاملاتی آن اکنون به 4.085 دلار رسیده است. به گزارش سی ان بی سی 6 رخداد در یک هفته گذشته بر بازار ارزهای دیجیتال در یک هفته گذشته اثر گذاشته است.

1.ماجرای بیت کانکت

روز سه شنبه، مقامات در آمریکا اعلام کردند 56 میلیون ارز مجازی که در یک پرونده قضایی موسوم به برنامه بیت کانکت ضبط شده بود، را می فروشند. عواید حاصل از فروش این میزان ارز دیجیتال قرار است برای جبران خسارات قربانیان کلاهبرداری بیت کانکت استفاده شود. مقامات قضایی قربانیان این کلاهبرداری را به طی فرایند قانونی برای جبران زیان از محل فروش این ارزها تشویق می کنند. بیت کانکت بیش از 2 میلیارد از پول مردم در آمریکا و خارج از آن  برای خرید بیت کوین از ژانویه 2017 تا ژانویه 2018 دزدیده است.

2.کریپتو دات کام

کریپتو دات کام از پتلفرم های خرید و فروش ارزهای دیجیتال  با یک گروه سرگرمی موسوم به نام AEG یک قرارداد 20 ساله به ارزش 700 میلیون دلار امضا کرد. براساس این قرارداد کریپتو دات کام حقوق تبلیغات در استادیوم و مرکز سرگرمی استپلس در لس آنجلس آمریکا را خریده است. پس از اعلام این قرارداد، کوین متعلق به کریپتو دات کام که آن را سی آر او می نامند رشد کرد و قیمت آن در روز یکشنبه بیش از 79 سنت بود. این معامله کریپتو دات کام به افزایش سهم آن در بازار ارزهای دیجیتال می انجامد و این شرکت از برندهای مهم در مسابقات ان بی ای خواهد بود.

3.مالیات بر ارزهای دیجیتال در آمریکا

پس از اینکه جو بایدن با بودجه 1.2 تریلیون دلاری اصلاحات زیرساختی در 15 نوامبر موافقت کرد، گروهی از نمایندگان مجلس این کشور  اصلاح ماده مالیات ارزهای دیجیتال را در روز پنج شنبه پیشنهاد کردند. در این ماده، از همه کارگزاران ارزهای دیجیتال، که به طور مشخص صرافی ها را هم شامل می شود، خواسته شده سود حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال را گزارش دهند. هم چنین صرافی ها و معاملات گران  باید مشخصات کامل و آدرس مشتریان و طرف های معامله خود را اعلام کند. منتقدان حالا نگرانند این شرط ها در مواد قانونی تازه برای کسانی مشکل ایجاد کند که دسترسی به اطلاعات مشتریان خود ندارند. فعالان ارزهای دیجیتال در آمریکا می گویند تعریف کارگزار در قانون باید با جزییات بیشتری انجام شود تا توسعه دهندگان نرم افزار و دیگران را شامل نشود.

4.اظهارنظر هیلاری کلینتون

در روز جمعه گذشته وزیر امور خارجه اسبق آمریکا، هیلاری کلینتون در یک مجمع اقتصادی در بلومبرگ گفت رشد ارزهای دیجیتال موضوعی است که او امیدوار است ملت ها بیشتر به آن توجه کنند. کلینتون گفت:«چیزی که امروز می بینیم تلاش مشتاقانه برای استخراج و معامله ارزهای دیجیتال است اما در واقع، این تلاش ها نوعی ظرفیت سازی برای تضعیف ارزهای رایج و نقش دلار به عنوان ذخیره ارزش در کشورهای بی ثبات است. جریان کم جان امروز، درحال بزرگ شدن است».

5.خرید یک نسخه از قانون اساسی آمریکا

کن گریفین، مدیرعامل سیتادل، شرکت سرمایه گذاری، برای خرید یک نسخه از قانون اساسی آمریکا در حراج ساتبی، 43.2 میلیون دلار پرداخت کرد. ساتبی تخمین زده بود این نسخه 15 تا 20 میلیون دلار بفروشد. اوت بید، گروه سرمایه گذاری بر ارزهای دجیتال برای خرید این سند برنامه ریزی کرده بود. این گروه، رقم خرید را تا بیش از 40 میلیون دلار افزایش داد. این حراج در حوزه فروش   کتاب، نسخ خطی و اسناد تاریخی و متن های چاپی یک رکورد تازه ثبت کرده است.

6.السالوادور شهر بیت کوین می سازد

نایب بوکله، رییس جمهور السالوادور از ساخت شهر ارزهای دیجیتال در این کشور خبر داده است. این شهر قرار است نزدیک به آتش فشان کانچانا در جنوب شرقی السالوادور ایجاد شود. ساخت این شهر قرار است از سال 2022 آغاز شود. در این شهر هیچ مالیاتی جز مالیات بر ارزش افزوده دریافت نخواهد شد. السالوادور برنامه ریزی کرده برای تامین بودجه این شهر، یک میلیارد اوراق قرضه بیت کوین بفروشد. در ساخت شهر بیت کوین، السالوادور با گروه بلاکاستریم همکاری می کند. دولت اعلام کرده بخش دیگری از بودجه مورد نیاز از محل استخراج رمزارز تامین می شود.

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام