در ششمین نشست کمیسیون انرژی اتاق تهران بررسی شد

بررسی چالش‌ها و راهکارهای طرح تشکیل وزارت انرژی

...

اعضا و نمایندگان تشکل‌ها در کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران، به بررسی طرح تشکیل وزارت انرژی و ادغام وزارتخانه‌های نفت و نیرو پرداختند.

در ششمین نشست کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران، طرح تشکیل وزارت انرژی و ادغام وزارت نفت و وزارت نیرو به بحث گذاشته شد و طی مطالعه‌ای که از سوی عضو هیات مدیره انجمن شرکت‌های مهندسی و پیمانکاری نفت،گاز و پتروشیمی ارائه شد، بخش‌خصوصی در حال تدوین نقشه راهی برای نقش‌آفرینی در پروسه ادغام این دو وزارتخانه است.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، پیش از طرح این موضوع از سوی محمدرضا طبیب‌زاده عضو هیات مدیره انجمن اپک، رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران به بیان برخی اخبار حوزه انرژی در ایران و جهان پرداخت. رضا پدیدار با اشاره به برنامه‌ریزی آژانس بین‌المللی انرژی برای به صفر رساندن مصرف کربن در جهان تا سال 2050، یادآور شد که بر مبنای این برنامه‌ریزی، کاهش تقاضای نفت در جهان به کمتر از 25 میلیون بشکه خواهد رسید و درآمد کشورهای نفتی نیز تا 75 درصد افت خواهد کرد. وی همچنین به برنامه روسیه برای تهیه زیرساخت انتقال سوخت گاز با طول تقریبی 1100 کیلومتر به پاکستان اشاره کرد.

در ادامه، محمدرضا طبیب‌زاده عضو هیات مدیره انجمن شرکت‌های مهندسی و پیمانکاری نفت،گاز و پتروشیمی، با اشاره به طرح ادغام وزارتخانه‌های نفت و نیرو، این طرح و پیش‌نویس اولیه آن را ناشی از درک درست تدوین‌کنندگان آن دانست و سپس به تشریح نظرات و اصلاحات اولیه مربوط به این طرح پرداخت.

دیگر اعضای این کمیسیون نیز دیدگاه‌های خود پیرامون طرح تشکیل وزارت انرژی را مطرح کردند و در این رابطه، بر ضرورت مدیریت در مصارف آب برای صنایع و جداسازی خطوط آب شرب و همچنین مدیریت در سدسازی‌ها در کشور و بهره‌برداری از آن، تاکید شد.

در پایان این نشست، مقرر شد دیدگاه‌ها و نظرات جامع بخش‌خصوصی در رابطه با تشکیل وزارت انرژی گردآوری و بسته پیشنهادی بخش خصوصی برای این طرح تبیین و در اختیار مجلس و دولت قرار گیرد.

 

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?70136

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط