در دومین جلسه کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران بررسی شد

برنامه‌ها و اولویت‌های کاری حوزه سلامت در دو سال آتی

...

اعضای کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران در دومین جلسه از دوره دوم فعالیت کمیسیون‌های اتاق تهران، پیرامون برنامه‌ها و اولویت‌های کاری این کمیسیون طی دو سال آتی، به بحث و گفت‌و‌گو نشستند.

دومین نشست کمیسیون اقتصاد سلامت در دوره دوم فعالیت کمیسیون‌های تخصصی اتاق تهران با حضور هیات رئیسه و اعضای این کمیسیون برگزار شد و طی آن، پیرامون برنامه‌ها و اولویت‌های دوره دوم کمیسیون بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در این نشست که به صورت آنلاین برگزار شد، اعضای کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران پیرامون مدعوین حقیقی و حقوقی به جلسات آتی کمیسیون، از سازمان‌های دولتی و تشکل‌های بخش‌خصوصی در حوزه درمان و سلامت نیز هم‌فکری شد.

به گفته محمود نجفی‌عرب رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران، در دوره دو ساله دوم فعالیت این کمیسیون، علاوه بر بحث و بررسی موضوعات جاری در حوزه سلامت، مهم‌ترین چالش‌های این حوزه که طی دوره اول نیز با مشارکت نمایندگان بخش‌خصوصی پیرامون آن بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت، جزو اولویت‌های دوره دوم قرار خواهد گرفت.

وی در این رابطه، به پیگیری تصویب اصلاحیه قانون داروی مصوب سال 1334 اشاره کرد که پیش از این و طی چندین جلسه، مورد نقد کارشناسی فعالان این حوزه قرار گرفت و نتایجی نیز به دست آمد. نجفی‌عرب همچنین، ادامه بررسی طرح انتزاع که در آن قرار است به مداخلات وزارت بهداشت در تمام بخش‌های حوزه سلامت پایان داده شود و مورد سامان جدی قرار گیرد، از دیگر اولویت‌های کاری کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران طی دوره دو ساله پیش‌رو عنوان کرد. پیگیری موارد مربوط به IRC در کمیسیون رفع موانع تولید، موضوع آزادسازی روش‌های خرید ماشین‌آلات و تجهیزات دارویی به روش بدون انتقال ارز و همینطور، بررسی آثار حذف ارز رسمی بر صنعت سلامت، از دیگر مواردی بود که رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت نسبت به پیگیری آن در دوره پیش‌رو تاکید کرد.

نجفی‌عرب در ادامه با اشاره به اینکه از جمله چالش‌های موجود در حوزه اقتصاد سلامت کشور، نبود ساختار مشخص در سازمان غذا و دارو است، تصریح کرد که تنظیم اساسنامه این سازمان در راستای شفاف‌سازی تکالیف اصلی این نهاد در دستورکار نمایندگان بخش‌خصوصی قرار خواهد گرفت.

وی همچنین، پیگیری اصلاح بند 3 مصوبه سال گذشته شورای عالی اداری را ضروری دانست و گفت: بر اساس این مصوبه، شروع کسب‌و‌کارها بر مبنای اصل خوداظهاری از سوی متقاضیان تسهیل شده‌است حال آنکه در این مصوبه، کسب‌و‌کارهای حوزه سلامت مورد استثنا قرار گرفته و این حوزه نمی‌تواند از مزایای این طرح بهره‌مند شود، از این رو، در ادامه بررسی‌های قبلی، اصلاح مصوبه شورای عالی اداری را در دستورکار قرار خواهیم داد.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در ادامه تصریح کرد که برنامه‌ها و اولویت‌های کاری کمیسیون در دوره دوم فعالیت خود در نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق تهران، طی روزهای آتی با هم‌فکری صاحبان کسب‌و‌کار در حوزه سلامت و درمان و تشکل‌های این بخش، مورد واکاوی بیشتر و جمع‌بندی قرار خواهد گرفت و طی جلسه آتی، برنامه‌های مصوب ارائه خواهد شد.

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط