توسعه خدمات بیمه ای اتاق بازرگانی تهران به فعالان اقتصادی

بیمه‌نامه‌های سنواتی و بازنشستگی برای اعضای اتاق تهران

...

برابر تفاهم نامه‌ای که اتاق تهران برای بهبود خدمات خود به اعضا با بیمه آسیا منعقد کرده است، خدمات بیمه تکمیلی درمان، علاوه بر اعضای حقوقی به اعضای حقیقی نیز تعمیم یافت. همچنین به موجب توافقات جدید، طرح بیمه سنوات و بازنشستگی نیز به این خدمات بیمه‌ای افزوده شد.

 خدمات بیمه تکمیلی که تا پیش از این، تنها شامل اعضای حقوقی اتاق تهران می‌شد، به اعضای حقیقی اتاق تهران نیز تسری یافت. بر این اساس اعضای حقیقی اتاق تهران می‌توانند از خدمات طرح بیمه درمان گروهی شرکت بیمه آسیا بهره‌مند شوند.

از حدود چهار سال پیش، اتاق تهران به منظور ارتقای خدمات خود به اعضا به‌ویژه بنگاه‌های کوچک و متوسط و با هدف توانمندسازی هرچه بیشتر آنها، اقدام به انعقاد قراردادی با شرکت بیمه آسیا کرد که برابر آن شرکت‌های عضو اتاق تهران توانستند از خدمات بیمه تکمیلی درمان بهره‌مند شوند.

اکنون به دنبال درخواست‌های مکرر مراجعان در راستای تسری ارائه خدمات بیمه‌ای به سایر اعضای اتاق ، طرح بیمه درمان گروهی جهت ارائه به اعضای حقیقی به صورت گروهی در دوره‌های یک ماهه منظم ارائه شده است که جدول نرخ ها و شرایط آن در اینجا  قابل مشاهده است.

بیمه‌نامه‌های سنواتی و بازنشستگی برای اعضای اتاق تهران

 همچنین دو طرح بیمه نامه‌های سنواتی و بازنشستگی برای نخستین بار از طریق نمایندگی بیمه آسیا مستقر در اتاق تهران، قابل ارائه به پرسنل اتاق و اعضای اتاق تهران است.

بیمه سنوات

بیمه سنوات پرسنلی یک بیمه انفرادی در قالب بیمه‌نامه عمر و پس‌انداز است که امکان خرید بیمه‌نامه به صورت انفرادی یا شرکتی را فراهم کرده‌است. شرکت‌ها با خرید این بیمه‌نامه می‌توانند بازپرداخت سنوات پرسنل را برای دوره‌های طولانی با سود قابل قبول بیمه کنند. همچنین با پرداخت ماهانه حق بیمه، علاوه بر اینکه در صورت‌های مالی شرکت‌ها، بخش مطالبات پرداختی پرسنلی صفر می‌شود، خطر تعهدات سنگین در روزهای سخت مالی نیز از شرکت‌ها رفع می‌شود. در عین حال امکان بازخریدی پیش از موعد سنوات،دریافت وام و تسهیلات از محل سرمایه‌گذاری صورت گرفته و انتقال سهل و سریع سنوات به سازمان‌های جدید از جمله  مزایای این طرح برای شرکت‌هایی است که سنوات پرسنل خود را تحت پوشش این بیمه قرار می‌دهند.

از دیگر مزایای این طرح برای پرسنلی که سنوات خود را تحت این بیمه پوشش قرار می‌دهند، شامل مواردی چون بازدهی بالاتر از روال عادی سنواتی و دریافت پس‌انداز خود با بهره مناسب در انتهای دوره،دریافت کمک هزینه‌های مستمری بازنشستگی در پایان دوره،اطمینان از وصول مطالبات و امکان رصد شفاف و روزانه اندوخته سرمایه‌گذاری، انتقال این سرمایه‌گذاری و یا افزایش میزان پس‌انداز به خواست بیمه شده، بیمه عمر در صورت فوت، هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه، بیمه تکمیلی درمان برای امراض خاص و پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه به علت از کار افتادگی دائم یا کامل خواهد بود.

میزان حق بیمه در طرح بیمه سنوات، متناسب با برنامه هدف بیمه‌گذار اصلی است. شرکت‌های طرف قرارداد یا حتی در خصوص افراد حقیقی که خود اشتغالی دارند، میزان بیمه پرداختی حداقل متناسب حق سنوات سالیانه قانون کار نیروی کار و معادل یک ماه حقوق و مزایای دریافتی وی در سال است. به تقاضای بیمه شده اصلی، امکان افزایش سرمایه به صورت دوره‌ای، تمام دوره و حتی موردی وجود دارد و میزان سرمایه بیمه شده از طریق سامانه‌های اطلاع‌رسانی بیمه آسیا قابل مشاهده و در دسترس بیمه شونده اصلی است. نیروی کار بعد از ختم همکاری در یک سازمان، می‌تواند نسبت به تمدید بیمه‌نامه و انتقال آن به سازمان جدید با تغییر نام پرداخت‌کننده یا پرداخت شخصی اقدام کند.

بیمه بازنشستگی

کلیه جزئیات، شرایط و شرح مزایای مورد اشاره در بیمه‌نامه سنوات شامل بیمه بازنشستگی نیز خواهد بود و تفاوت دو طرح مذکور در روش دریافت مبلغ اندوخته نهایی در پایان دوره بیمه‌نامه است که طی توافق بیمه‌شده با بیمه‌گر قابل پرداخت است.

همچنین کلیه متقاضیان خرید همزمان بیمه‌نامه‌های مورد اشاره می‌توانند از تخفیف ویژه بهره مند شوند. به این صورت که با خرید هر یک از بیمه‌نامه‌های سنواتی یا بازنشستگی 15درصد تخفیف به بیمه‌نامه درمان تعلق می‌گیرد.

  

• ثبت نام بیمه سنوات و بازنشستگی

 

نظرات کاربران

یحیی منصورموید

درخواست بیمه

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?67166

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط