در سی‌امین جلسه کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران بررسی شد

ضرورت ورود صنعت انرژی به اکوسیستم نوآوری و فناوری

...

نمایندگان بخش خصوصی در نشست آنلاین کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران در مورد ورود فناوری‌های جدید به صنعت گاز کشور پرداختند.

سی‌امین جلسه کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران به ارائه گزارش و بحث پیرامون جایگاه بخش خصوصی در مدل زیست‌بوم فناوری صنعت گاز کشور اختصاص یافت. این ارائه از سوی شتاب‌دهنده کسب‌و‌کار فردوسی و همراهی انجمن شرکت‌های مهندسی پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی و معرفی پروژه طراحی زیست‌بوم فناوری در صنعت گاز کشور صورت گرفت و طی آن توضیحاتی درباره ضرورت ورود صنعت گاز به اکوسیستم نوآوری داده شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، مصطفی مکارم، مدیرعامل شتاب‌دهنده کسب‌و‌کار فردوسی در توضیحاتی، این پروژه را محصول مشترک این مجموعه و پارک فناوری خراسان و زیرنظر شرکت ملی گاز عنوان کرد و به این نکته اشاره کرد که در کشور باید فرآیندی ایجاد شود تا مراکز حمایتی برای ورود صنعت گاز به اکوسیستم نوآوری تلاش کنند. وی در همین رابطه، به نقش اتاق بازرگانی به عنوان پل ارتباطی صاحبان ایده و صنایع بزرگ اشاره و بر تجمیع کردن منابع در فضای نوآوری و فناوری تاکید کرد.

همچنین، ملیحه فرامرزی، معاون علمی و محتوایی این پروژه در سخنانی، به مدل‌های نوآوری در صنعت گاز در جهان اشاره و تصریح کرد که در حال حاضر در حدود 20 مرکز نوآوری در حوزه انرژی در 12 کشور دنیا فعال است. وی سپس به تشریح آنچه که در سیلیکون‌ولی و دیگر مهدهای فناوری در جهان در صنعت انرژی در حال انجام است، پرداخت.

در ادامه این جلسه، برخی از کارآفرینان و صنعتگران حوزه انرژی که در این نشست آنلاین حضور داشتند به طرح دیدگاه‌های خود پیرامون ایجاد اکوسیستم فناوری در حوزه صنعت گاز و انرژی در کشور پرداختند و سوالات خود را با طراحان این پروژه مطرح کردند. در پایان این بحث، مقرر شد کارگروه تخصصی در حوزه‌های مختلف انرژی و محیط‌زیست تشکیل و نسبت به اولویت‌بندی موضوعات برای اجرای این طرح اقدام شود.

همچنین در این نشست، وحید تقی‌خانی مدیرعامل موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران ضمن توضیحاتی در ارتباط با دوره‌های آموزشی و امکانات این موسسه، از آمادگی برای همکاری با کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق تهران و تشکل‌های حوزه انرژی برای برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز این صنعت خبر داد.

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?65743

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط