دومین مرحله کمک‌های اتاق بازرگانی تهران به استان‌های درگیر با ویروس کرونا

ارسال شش هزار قلم کالای مورد نیاز کادر درمان به استان گیلان

...

اتاق بازرگانی تهران در راستای تلاش‌های خود برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، نقش‌آفرینی پررنگ‌تر بخش خصوصی در مدیریت بحران و ایفای مسئولیت اجتماعی خود شش هزار قلم کالای مورد نیاز کادر درمان را به بیمارستان‌های استان گیلان ارسال و در تامین برخی اقلام مورد نیاز استان مازندران و هرمزگان نیز مشارکت کرد.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران که این روزها علاوه بر تشویق بنگاه‌های بخش خصوصی به مشارکت حداکثری در اقدامات جلوگیری‌کننده از شیوع ویروس کرونا، خود نیز در حد توان کمک‌هایی را برای کادر درمان که در صف اول مقابله با بحران کرونا هستند، ارسال کرده است.

اتاق تهران که در نخستین مرحله بیش از 1200 لیتر ژل و مواد ضدعفونی‌کننده برای بیمارستان‌های استان گیلان ارسال کرده بود (اینجا بخوانید)، در گام دوم نیز شش هزار قلم البسه یکبار مصرف مورد استفاده کادر درمان شامل 1500 لباس یکسره یکبار مصرف، 1500 عینک یکبار مصرف، 1500 محافظ یکبار مصرف برای صورت و 1500 ماسک سه‌لایه کشدار و ‌همچنین 10 عدد کپسول اکسیژن برای بیمارستان‌های رسول اکرم، پورسینا و رازی رشت، پیروز لاهیجان و شهید نورانی تالش ارسال کرد.

در این مرحله اتاق تهران با تامین 200 عدد لباس یکسره یکبار مصرف، 200 عدد عینک یکبار مصرف مصرف، 200 عدد محافظ یکبار مصرف برای صورت و 200 عدد ماسک، تلاش کرد تا کمکی به کادر پزشکی و درمان مستقر در بیمارستان پیروز لاهیجان داشته باشد که با تلاش شبانه‌روزی درحال درمان بیماران مبتلا به کرونا هستند.

هم‌چنین تعداد 300 عدد لباس یکسره یکبار مصرف، 300 عدد عینک یکبار مصرف مصرف، 300 عدد محافظ یکبار مصرف برای صورت و 300 عدد ماسک سه لایه کشدار نیز برای بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت ارسال شد.

بیمارستان رازی رشت نیز در فهرست مراکز درمانی دریافت‌کننده کمک‌های اهدایی اتاق تهران قرار گرفت و تعداد 400 عدد لباس یکسره یکبار مصرف، 400 عدد عینک یکبار مصرف مصرف، 400 عدد محافظ یکبار مصرف برای صورت و 400 عدد ماسک سه لایه کشدار نیز برای مصرف کادر درمان این بیمارستان ارسال شد. ضمن این تعداد 10 عدد کپسول اکسیژن 40 لیتری نیز از سوی بیمارستان بازرگانان اتاق تهران تهیه و برای بیمارستان رازی رشت ارسال شد.

اقلام مشابهی در تعداد متفاوت نیز برای بیمارستان پورسینا در پایتخت گیلان توسط اتاق تهران ارسال شده است به این صورت که 400 عدد لباس یکسره یکبار مصرف، 400 عدد عینک یکبار مصرف مصرف، 400 عدد محافظ یکبار مصرف برای صورت و 400 عدد ماسک سه لایه کشدار از طرف اتاق تهران به این بیمارستان ارسال شد.

علاوه بر رشت و لاهیجان، تالش نیز یکی دیگر از شهرهای استان گیلان بود که مقصد کمک‌های ارسالی اتاق تهران قرار گرفت و 200 عدد لباس یکسره یکبار مصرف، 200 عدد عینک یکبار مصرف مصرف، 200 عدد محافظ یکبار مصرف برای صورت و 200 عدد ماسک سه لایه نیز به بیمارستان شهید نورانی این شهر اهدا شد.

هم‌چنین اتاق بازرگانی تهران در راستای تسهیل تامین مواد موردنیاز کادر درمان برای استان‌های مازندران و هرمزگان نیز تلاش‌هایی انجام داده و بخشی از اقلام مورد نیاز بیمارستان‌ها در این دو استان نیز برای استفاده کادر درمان ارسال شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط