در سومین کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران مطرح شد

پیاده‌سازی پروژه‌های حوزه سلامت با مشارکت تشکل‌ها

...

اعضای کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران در سومین نشست این کمیسیون، به ادامه بحث بر سر تدوین برنامه‌ها و اهداف کمیسیون در دوره دو ساله پیش رو پرداختند.

  این دوره از کمیسیون اقتصاد سلامت به دنبال آن است تا همانند دوره گذشته، با هم‌فکری و همراهی تشکل‌های حوزه سلامت، موانع و دست‌اندازهای پیش‌روی کسب‌و‌کار این بخش را برطرف کند. به همین منظور، در آغاز دوره جدید فعالیت کمیسیون، برنامه‌ها و نقشه راه آن با حضور نمایندگان بخش‎‌خصوصی از حوزه سلامت در هیات نمایندگان اتاق تهران به همراه مدیران برخی تشکل‌های مرتبط با اقتصاد سلامت مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، آن‌طور که محمود نجفی‌عرب، رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران، عنوان کرد در این دوره نیز طرح‌ها و پروژه‌های مطالعاتی و پژوهشی پس از بررسی و تصویب در کمیسیون، برای اجرا به هیات رییسه اتاق تهران ارجاع خواهد شد.

وی با بیان اینکه در دوره قبل فعالیت این کمیسیون، پروژه مطالعاتی مرتبط با روش‌های پیشنهای خصوصی‌سازی در حوزه سلامت به سرانجام رسید، افزود: در این دوره نیز چندین طرح پژوهشی از جمله تفکیک وظایف وزارت بهداشت و وزارت صنعت، معدن ‌و ‌تجارت در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در دستورکار قرار دارد.

نجفی‌عرب همچنین از طرح تدوین و پایش بانک اطلاعاتی حوزه سلامت به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های این دوره کمیسیون اقتصاد سلامت یاد کرد و افزود: در این دوره باید از ظرفیت شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش‌خصوصی در پیشبرد راهکارهای فعالان اقتصادی در حوزه سلامت، استفاده کرد.

رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران همچنین، از بررسی مجدد طرح تحول سلامت در این دوره از فعالیت کمیسیون در اتاق تهران خبر داد.

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط