دومین نشست کمیسیون بهبود محیط کسب و کار اتاق تهران برگزار شد

تعیین خط مشی بر مبنای قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار

...

نمایندگان بخش خصوصی در کمیسیون بهبود محیط کسب و کار و رفع موانع تولید اتاق تهران تصمیم گرفتند مفاد قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار و سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را مبنای فعالیت خود در دور جدید این کمیسیون قرار دهند.

 دومین نشست کمیسیون «بهبود محیط کسب وکار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران به منظور تعيين برنامه‌ها و اولویت‌های كاری دو ساله كميسيون برگزار شد. اعضای این کمیسیون در جلسه پیشین، ترکیب هیات رییسه این کمیسیون را مشخص کردند و در دومین گردهمایی خود به بحث و بررسی خط مشی کمیسیون بهبود محیط کسب و کار و رفع موانع تولید اتاق تهران پرداختند.

محمدرضا نجفی‌منش، رییس این کمیسیون با اشاره به اینکه ماموریت این کمیسیون به عنوان بازوی مشورتی اتاق تهران، پیگیری مشکلات و مسایل فضای کسب و کارخواهد بود، ادامه داد: این کمیسیون در نظر دارد ضمن بهره‌گیری از توانمندی‏های نمایندگان تشکل‌های تخصصی، کارشناسان خبره و همچنین تعامل مستمر و تنگاتنگ با نهادها و سازمان‌های ذیربط این حوزه، پیشنهادهای اجرایی را برای بهبود فضای کارآفرینی و اشتغال، تغییرات مورد نیاز محیط کسب و کار و همچنین ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه کسب و کارهای نوین به مسئولان ارائه کند.

 در این نشست، پیش‌نویسی 17 بندی از اولویت‌ها و برنامه‌های پیشنهادی از جمله سنجش وضعیت محیط کسب وکار و تلاش در راستای تسهیل فرآیند اجرایی صدور مجوزها، به‌روزرسانی و اصلاح قوانین و‌ دستورالعمل‌های تأثیرگذار بر فضای کسب و کار مطابق با مقتضیات زمانی، حذف مقررات مانع و دست و پا گير فعالیت کسب وکارهای خصوصی،      تلاش برای ارتقا رتبه کسب و کار ایران در رده‌بندی‏های جهانی، ايجاد فضای پايبندي دولت به قراردادها و اجرای تعهدات در برابر بخش خصوصي و حذف بندهاي تحميلي يك‌جانبه از سوي دولت و بانك‌ها و ساير نهادها به بخش خصوصي قرائت شد و اعضا دیدگاه‌های خود را درباره این بند‌ها مطرح کردند.

در نهایت مقرر شد که آنان نقطه نظرات خود را در مورد برنامه دو ساله کمیسیون به صورت مکتوب ارائه کنند. همچنین پیشنهاد اعضا این بود که مفاد قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار و سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی مبنای فعالیت این کمیسیون قرار گیرد که این پیشنهاد مورد توافق قرار گرفت و مقرر شد، کمیسیون در جلسه آتی به مرور قوانین مذکور بپردازد.

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام

مطالب مرتبط