رقابت استارت آپ ها

بزرگترین تاکسی یاب اینترنتی هند به انگلستان می رود

...

لندن از مهم ترین شهرهای اقتصادی دنیاست. اوبر امریکایی در این شهر به سختی کار می کرد و حالا رقابت با اُلای هندی هم به مشکلاتش اضافه می شود.

رقیب بزرگ هندی اوبر رقابت با اولین استارت آپ تاکسی یاب اینترنتی را به انگلیس کشانده است. مدیر اُلا، تاکسی یاب اینترنتی هندی اعلام کرده این که این شرکت مجوز فعالیت در ولز جنوبی و منسچستر را دریافت کرده است و قرار است تا یک ماه آینده کارش را در ولز آغاز کند. این شرکت قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی خدماتش را در سراسر انگلستان عرضه کند. مدیرعامل اُلا در گفت وگو با سی ان ان مانی گفت: می خواهیم در بریتانیا یک شرکت راه بیندازیم و این کارا را با هماهنگی سیاستگذاران و تنظیم کننده ها انجام خواهیم داد. شرکت ما با مرکز حمل و نقل لندن و سایر مقامات محلی در این باره مذاکره کرده است.

فعالیت اوبر به عنوان شرکتی با 3.5 میلیون مسافر و 45 هزار راننده در لندن در این شهر به دلایل قانونی به مشکل برخورده است. مسئولان مربوط به حمل و نقل در لندن در سپتامبر گذشته مجوز فعالیت اوبر را تمدید کردند هرچند نسبت به بعضی سیاست های این شرکت انتقاد داشته و نگران آن بودند. اوبر اکنون مدعی است که شیوه فعالیتش را تغییر داده است که از جمله آن ها محدودیت ساعت کار برای رانندگان پیش از استراحت و سیاست های جدید بیمه ای است. اکنون اوبر باید با اُلا هم در زمینه بریتانیا رقابت کند. اوبر در سال 2017 مشکلات زیادی داشت اما عدم تمدید مجوز فعالیت این شرکت در لندن ضربه بزرگی بود. مدیرعامل جدید اوبر دارا خسروشاهی تلاش کرده با تغییر رفتار این شرکت و اصلاحات داخلی از بار مشکلات کم کند اما به هرحال دنیای پر رقابت استارت اپ ها منتظر کسی نمی ماند. 

انگلستان دومین کشور خارجی است که تاکسی یاب اینترنتی اُلا فعالیت در آن را آغاز می کند و رقیب بزرگ امریکایی اش را به چالش می کشد. این شرکت هندی در فوریه گذشته فعالیت در استرالیا را آغاز کرده است. اُلا در هفت شهر استرالیا خدمات می دهد و نزدیک به 40 هزار راننده استخدام کرده است.

 

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام