بهترین شرکت ها برای کار کردن در آمریکا کدام است؟

50 شرکت برتر آمریکا را بشناسید

...

شرکت های دانش بنیان و به صورت مشخص فیس بوک و گوگل امسال به ترتیب در راس جدول قرار گرفتند و شرکت سلژن که در سال گذشته در رتبه اول بود به رتبه 6 تنزل پیدا کرد.

BI یکی از کسب و کارهای اینترنتی در حال رشد است که دارای پایگاه داده غنی در حوزه مالی، رسانه ای، تکنولوژیکی و سایر گروه های صنعتی، خدماتی و ..... می باشد. این سایت در سال 2007 توسط آقای هنری بلاجت،آنالیزوربرتر و اسبق وال استریت و مدیران مریمن و راین راه اندازی شد. در حال حاضر BI بزرگترین سایت خبری در اینترنت است.   BI فهرست برترین شرکت ها برای کار کردن در آمریکا را که بر اساس اطلاعات دریافتی از کارفرمایان در سایت payscale  بدست می آید به صورت سالیانه منتشر می کند. داده های استفاده شده در این فهرست از کارمندانی که فرم نظرسنجیPayScaleرا پر کرده اند، جمع آوری شده است. PayScaleکارمندان شاغل در شرکت های آمریکایی موجود در فهرست 500 شرکتFortune  را مورد بررسی قرار داده است. برای محاسبه امتیاز این شرکت ها از 6 شاخص استفاده می شود. میزان رضایت شغلی، میزان استرس کاری، توانایی برقراری ارتباط از راه دور (هنوز در مورد برخی شرکت ها داده های کافی برای این سوال وجود  ندارد وبه این شرکت ها میانگین نمره 1 داده شده است.)، غنای شغلی (آیاکارشمادنیارابه محل بهتری تبدیلکردهاست) ، میانگین پرداخت با توجه به تجربه کاری(متوسطپرداختی (50 درصد) برایافرادیباسابقهکاریحداقل 5 سالدرمشاغلمرتبطبازمینهکاریشرکتاست)، جبران نقدی کل و حقوق و دستمزد دلتا (ترکیب پایه حقوق و دستمزد سالانه یا دستمزد ساعتی، پاداش، تقسیم سود، کمیسیون، اضافه کاری و اشکال مختلف پرداخت نقدی که قابلیت اجرا دارند. جبران حقوق صاحبان سهام  که می تواند بخش قابل توجهی از پرداخت برای  برخی کارهای اجرایی و  با تکنولوژی بالا باشد، را شامل نمی شود. علاوه بر آن حقوق و دستمزد شامل ارزش نقدی مزایای بازنشستگی یا ارزش سایر مزایای غیر نقدی مانند بهداشت و درمان نیز نمی شود) 

حقوق و دستمزد دلتا: نمایش گر این است که آیا کارفرما به طور معمول بیشتر، کمتر و یا به قیمت بازار به کارمندانش حقوق پرداخت می کند. با استفاده از پایگاه داده های PayScale که بیش از 40 میلیون از مشخصات کارمندان دارد، چگونگی عوامل جبران مختلف را تعیین کرده اند مانند: تجربه کاری، تحصیلات، مسوولیت شغلی و تاثیر پرداخت و همه موارد مشابه. با استفاده از این تجزیه و تحلیل، PayScale می تواند محاسبه کند که کارگران به همراه مجموعه ای از عوامل جبران خدمت در میان کارفرمایان مختلف چه دریافتی خواهند داشت. این مقیاس به عنوان درصد حق بیمه یا زیان گزارش شده  است. هر کارفرمایی که از نرخ بازار بیشتر پرداخت می کند درصد مثبتی دارد و حق بیمه بیشتری را نیز پرداخت می کند. از طرف دیگر اگر کمتر از نرخ بازار پرداخت کنند درصد آنها منفی خواهد بود.  

امتیاز دهی:

برای تبدیل  این مقادیر به امتیاز، در ابتدا PayScale  مقادیر مخصوص به هر شرکت را استاندارد می کند. این امر با تقسیم مقادیر مخصوص شرکت به میانگین همه مقادیر مشاهده شده از مجموعه ای از شرکت ها بدست می آید. در قدم بعد این امتیازات را به یک توزیع  بین 1.4 و 0.6 که مناسب برای رتبه بندی است، تبدیل می کند. این تبدیل برای حذف اثر سنگین نقاط دور افتاده رتبه کلی یک کارفرما ضروری است. زمانی که PayScale امتیاز شرکت خاص را با شش مقیاس (رضایت شغلی،استرس کاری، توانایی برقراری ارتباط از راه دور، مفهوم کاری، متوسط پرداخت با توجه به تجربه کاری، جبران نقدی کل و حقوق و دستمزد دلتا) دارد، امتیاز نهایی را از حاصلضرب این مقادیر در یکدیگر بدست می آورد.

این روش وزن دهی برابر به هر یک از این مقیاس ها است ولی تصمیم ما تاکید بر پرداخت است به این دلیل که این فاکتور مهمتری است. بنابراین برای تاکید بر اهمیت شرکت هایی که به کارکنان خود پرداختی خوب دارند، وزن دو برابری به متوسط پرداخت با توجه به تجربه کاری، جبران نقدی کل دادیم.

زمانی که صحبت از پیدا کردن شغلی است که به آن علاقمند باشیدو یا حقوق خوبی داشته باشد، تصور بیشتر مردم این است که مجبور به انتخاب یکی از این دو گزینه هستند. اما اگر برای شرکت صحیحی کار کنید، نیازی به انتخاب بین گزینه ها نخواهید بود.

BI تیمی را با استفاده از اطلاعات کارفرمایان سایت PayScale برای شناسایی شرکت های آمرکایی که در پرداخت و ایجاد رضایت و ... برجسته هستند تشکیل داده است. جدول زیر فهرست 50 شرکت برتر را نمایش می دهد. شرکت های دانش بنیان و به صورت مشخص فیس بوک و گوگل امسال به ترتیب در راس جدول قرار گرفتند و شرکت سلژن که در سال گذشته در رتبه اول بود به رتبه 6 تنزل پیدا کرد.

 

نام سازمان

ردیف

نام سازمان

ردیف

Pfizer

26

Facebook

1

E.I. duPont de Nemours and Co.

27

Google

2

EMC

28

Amgen

3

Dow Chemical

29

Chevron

4

Huntsman

30

Bristol-Myers Squibb

5

Medtronic

31

Celgene

6

Anadarko Petroleum

32

Cisco Systems

7

Allergan

33

Johnson & Johnson

8

Hess

34

PG&E

9

Abbott Laboratories

35

Netapp

10

Gilead Sciences

36

Biogen Idec

11

Consolidated Edison

37

Spectra Energy

12

Boeing

38

The Williams Companies

13

FirstEnergy

39

microsoft

14

NextEra Energy

40

ConocoPhillips

15

eBay

41

St. Jude Medical

16

Leidos Holdings

42

Qualcomm

17

General Electric

43

Celanese

18

Duke Energy

44

Symantec

19

Southern Company

45

EOG Resources

20

Motorola Solutions

46

Eversource Energy

21

Advanced Micro Devices

47

Mastercard

22

Union Pacific

48

Apple

23

TIAA-CREF

49

Intel

24

Merck & Co.

50

CH2M Hill Companies

25

 

لینک کوتاه: https://news.tccim.ir/?41914

نظر خود را بنویسید

ارسال پیام