رییس سازمان هواپیمایی در جمع خبرنگاران:

خرید ۱۱ فروند هواپیمای پهن پیکر باری در یکسال گذشته

تاریخ 1401/11/12 ساعت 13:06

 رییس سازمان هواپیمایی با اعلام موافقت این سازمان با افزایش قیمت بلیت هواپیما و انتظار برای تصویب آن در ستاد تنظیم بازار، درباره آخرین وضعیت توسعه ناوگان گفت: ۱۱ فروند هواپیمای پهن پیکر باری در یکسال گذشته خرید و وارد کشور شده است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمد محمدی بخش» امروز (سه شنبه) در حاشیه مراسم ورود تاریخی امام خمینی به کشور که در ترمینال یک فرودگاه مهرآباد برگزار شد، گفت: سازمان هواپیمایی از مرداد ماه امسال درخواست افزایش قیمت بلیت هواپیما را به ستاد تنظیم بازار ارسال کرد و هر زمان که درخواست ما تصویب شود، اعمال نرخهای جدید نیز آغاز خواهد شد.

وی درباره اینکه برخی شرکت‌های هواپیمایی که طی دو هفته قبل بلیت‌ها را با ۳۰ درصد افزایش نرخ به فروش رسانده اند، راضی به بازگشت وجه به مسافران نیستند، گفت: با حکم مقام قضایی، ایرلاین‌ها موظف هستند اضافه دریافتی را به مسافران بازگردانند.

به گفته رییس سازمان هواپیمایی فرآیند قانونی افزایش نرخ بلیت هواپیما طی شده است و اکنون در مرحله تایید و تنفیذ آن از سوی ستاد تنظیم بازار است، تا زمان تایید نهایی هرگونه افزایش نرخ غیرقانونی است.

معاون‌ وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برخورد سلبی و حقوقی سازمان هواپیمایی با گران فروشی بلیت در شبکه توزیع وجود دارد، با این حال وضعیت اقتصادی شرکت‌های هواپیمایی را نیز باید در نظر گرفت.

به گفته محمدی بخش، برخی از پلتفرهای غیرمتبط از دستور مقام قضایی سرپیچی داشتند که آن هم درحال بررسی و رصد است.

رییس سازمان هواپیمایی هم چنین از خرید ۱۱ فروند هواپیمای باری پهن پیکر و ورود آن به خط پروازی همزمان با افزایش تقاضای حمل بار هوایی خبر داد و گفت: این هواپیماها در یکسال گذشته وارد ناوگان کارگوی ایران شده است.

رییس سازمان هواپیمایی هم چنین خبر مربوط به توقف پروازهای لوفت هانزا و امارات از آسمان ایران را تکذیب کرد و گفت: پروازهای این دو ایرلاین خارجی از آسمان ایران ادامه دارد.