در بازدید اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی سمنان از بیمارستان بازرگانان مطرح شد

بیمارستان بازرگانان،‌ نماد مسوولیت اجتماعی بخش‌خصوصی

تاریخ 1401/09/13 ساعت 10:11

اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی سمنان ضمن بازدید از بیمارستان بازرگانان اتاق تهران، نشست خود را در این مرکز درمانی برگزار کردند. در این نشست که با حضور مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران، و بهزاد کلانتری، رئیس بیمارستان بازرگانان، برگزار شد از این مرکز درمانی به عنوان نماد مسوولیت اجتماعی بخش خصوصی یاد شد

 

نشست هیات ‌نمایندگان اتاق بازرگانی سمنان با حضور مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران، در بیمارستان بازرگانان برگزار شد. علی‌اصغر جمعه‌ای، رئیس اتاق سمنان، در این نشست بیمارستان بازرگانان را نمادی از مسوولیت اجتماعی فعالان بخش ‌خصوصی دانست که نشانه‌ای از بهبود جایگاه بخش ‌خصوصی در مشارکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اجتماعی است.

در آغاز این نشست، رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به فعالیت بیمارستان بازرگانان گفت: زمانی‌که مدیریت بیمارستان از کمیته امداد امام خمینی (ره) به اتاق تهران بازگشت و بیمارستان تحویل گرفته شد، تصمیم گرفتیم که این بیمارستان با نقشه‌راه بخش‌خصوصی بازسازی و مسوولیت اجتماعی بخش خصوصی با این مرکز درمانی در کشور نهادینه شود.

مسعود خوانساری در پنجاه و سومین نشست هیات‌نمایندگان اتاق بازرگانی سمنان، افزود: بیمارستان حتی در زمان بازسازی نیز تعطیل نشد و به خدمات خود ادامه داد، ضمن اینکه از روز اول بهترین مصالح و تجهیزات برای این بیمارستان درنظر گرفته شد، آموزش‌های مرتبط برای کارکنان انجام گرفت تا بهترین خدمات به بیماران در این بیمارستان ارائه شود و خوشبختانه نظرسنجی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها شاخص بیش از 98 درصدی رضایتمندی را نشان می‌دهند. این بیمارستان در برترین سطح رفاه و خدمات در جنوب‌شهر تهران قرار گرفته است و پرسنل از منشور اخلاقی مناسب پیروی می‌کنند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه «توانسته‌ایم هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را با مشارکت بیمه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به حداقل برسانیم»، ادامه داد: به همت بانیان و خیرین بخش بیماران سرطانی را توسعه داده و صندوقی از طرف بیمارستان درنظر گرفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شده تا از طرف بیمارستان به بیماران نیازمند کمک کنیم و به لطف خدا این بیمارستان از بهترین بیمارستان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کشور است.

رئیس بیمارستان بازرگانان نیز در این نشست عنوان کرد که بیمارستان بازرگانان از سال ‌۱۳۹۵ در اختیار اتاق تهران قرار گرفته و در این مدت بازسازی، نوسازی و بهسازی در این بیمارستان صورت ‌گرفته‌است. بهزاد کلانتری ادامه داد: تجهیزات پزشکی در این مدت به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روزرسانی شده، تاسیسات بیمارستان بهنگام بوده و در حال ‌حاضر بیمارستان مجهز به ۱۵۰ تخت و ۱۴ بخش تجهیزات کامل است، به‌صورتی‌که در آبان ماه این بیمارستان ۱۶۰۰ بستری و ۲۳‌ هزار مراجعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کننده را مشمول خدمات خود قرار داده‌است.

رئیس اتاق سمنان نیز در این نشست عنوان کرد که بیمارستان بازرگانان نمادی از مسوولیت اجتماعی فعالان بخش‌خصوصی است. علی‌اصغر جمعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای تاکید کرد که اتاق‌های بازرگانی در دوران کرونا توانستند ملزومات و تجهیزات پزشکی را به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کل بیمارستان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کشور برسانند که این اقدام پسندیده در راستای مسوولیت اجتماعی انجام شد. او افزود: زمانی‌که آحاد مردم با لوگوی اتاق بازرگانی در این بیمارستان مواجه و خدمات درمانی مطلوب دریافت می‌کنند، می‌توانیم رضایتمندی و جایگاه بخش‌خصوصی در مشارکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اجتماعی را مشاهده کنیم.

مهدی حداد، عضو هیات‌نمایندگان اتاق سمنان نیز در این نشست گفت: برای استفاده از ظرفیت‌های خالی می‌توانیم از بیماران اتباع خارجی با محوریت گردشگری سلامت استفاده کنیم یا قراردادهای درمانی با اعضای اتاق منعقد شود.

فرج‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌الله معماری، دیگر عضو هیات‌نمایندگان اتاق سمنان و یکی از خیرین بیمارستان بازرگانان، نیز در این جلسه گفت: سیستم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اداری کشور بر اساس مکانیزم‌هایی است که بر ذهن ما نقش بسته و نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهیم تغییرات مطلوبی در رویکرد داشته باشیم. در تدوین برنامه سوم واژه «اصلاح ساختار و روش» ازجمله مسائلی بود که باید به آن ویژه توجه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شد، اگر می‌توانستیم این تغییرات ساختاری را به‌وجود ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آوریم، بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شک در این زمان شرایط بهتری داشتیم.

این عضو هیات‌نمایندگان اتاق سمنان تصریح کرد: در حال‌حاضر بسیاری از مسائل وجود دارد که نتوانسته‌ایم حل کنیم؛ به‌عنوان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مثال چرا باید در کلان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شهرها ماشین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سرنشین‌ تردد کنند یا در نظام بیمارستانی ایران چرا نتوانسته‌ایم سیستم نرسینگ را اصلاح کنیم، باید در راستای بهبود خدمات درمانی، هم‌راستا با پیشرفت‌های پزشکی سیستم نرسینگ و پرستاری هم توسعه یابد و بهتر شود.