معاونت کسب‌و کار اتاق تهران برگزار می‌کند

نشست معرفی ظرفیت های صنعت فرانچایز در توسعه صنایع غذایی

تاریخ 1401/03/08 ساعت 10:42

 به گفته هومن حاجی‌پور، معاون کسب ‌و کار اتاق تهران، برگزاری سلسله نشست های «معرفی ظرفیت های صنعت فرانچایز در توسعه کسب و کارهای بخش خصوصی» در چند حوزه از جمله صنایع غذایی، صنایع آرایشی و بهداشتی و صنعت پوشاک با حضور فعالان و متخصصان در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.

معاونت کسب وکار اتاق تهران، نشست «معرفی ظرفیت های صنعت فرانچایز در توسعه صنایع غذایی» را برگزار برگزار می‌کند.

بر اساس اعلام معاونت کسب وکار اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، برگزاری سلسله نشست های «معرفی ظرفیت های صنعت فرانچایز در توسعه کسب و کارهای بخش خصوصی» در چند حوزه از جمله صنایع غذایی، صنایع آرایشی و بهداشتی و صنعت پوشاک با حضور فعالان و متخصصان در دستور کار قرار گرفته است.

هومن حاجی پور، معاون کسب و کار اتاق تهران با اعلام این خبر گفت: رویدادهای پیش رو با هدف ترویج و توسعه مفهوم فرانچایز در توسعه کسب وکارها و همچنین کمک به شبکه سازی میان اعضای اتاق و متخصصان حوزه فرانچایز طرح ریزی شده است.

حاجی پور با اشاره به اهمیت این رویدادها توضیح داد: طبق بررسی ها و برنامه ریزی های به عمل آمده، تصمیم بر آن شد که سه نشست تخصصی مربوط به صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی و پوشاک به ترتیب در روزهای ٣٠ خرداد، ٢١ تیر و ٣٠ مرداد امسال برگزار شود.

او با بیان اینکه «فرانچایزهای صنایع غذایی، جزو محبوب ترین کسب وکارها در سطح بین المللی به شمار می‌آید» افزود: فرانچایزهای صنایع غذایی، بسیاری از موارد اعم از رستوران ها، فست فودها، نانوایی ها، کافی شاپ ها، بستنی و آبمیوه فروشی ها را شامل می‌شود. این واقعیت ممکن است ناشی از دلایل مختلفی نظیر شهرت برندهای معروف فروشگاه های زنجیره ای صنایع غذایی آمریکا، فرصت های موجود در بازار صنایع غذایی و سرمایه گذاری اولیه متعادل در این صنعت باشد.

حاجی پور با اشاره به موفقیت برندهای مک دونالد، کی اف سی و برگرکینگ گفت: در سال ٢٠٢٠، صرفاً بخش رستوران های خدمات سریع در صنعت فرانچایز آمریکا مبلغ ٢۵٠ میلیارد دلار درآمد تولید کرده است و به عنوان نمونه تقریباً ۹٠ درصد شبکه فروش مجموعه مک دونالد متعلق به شبکه فرانچایز  این برند است.

معاون کسب‌ وکار اتاق تهران سپس گفت که با توجه به اهمیت صنعت فرانچایز و ضرورت ترویج آن در فضای کسب و کار ایران، نشست «معرفی ظرفیت های صنعت فرانچایز در توسعه صنایع غذایی» با حضورعلاقمندان این حوزه و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی در حوزه صنایع غذایی، در روز دوشنبه ٣٠ خرداد ماه ١۴٠١ از ساعت ١۴ تا ١۷ در ساختمان اصلی اتاق بازرگانی تهران واقع در خیابان وزرا، روبه‌روی خیابان ٢١ ،پلاک ۸٢ برگزار می‌‌شود.

به گفته او، این رویداد فرصت مناسبی برای علاقمندان به صنعت فرانچایز همچنین صاحبان و مدیران صنایع غذایی است تا با ارتقا دانش و آگاهی در راستای توسعه کسب و کار در بنگاه ها قدم بردارند. اعضای اتاق تهران، فعالان اقتصادی و سایر علاقه مندان که تمایل به حضور و مشارکت در این رویداد را دارند، می توانند از طریق لینک زیر ثبت نام کنند.

 

برای ثبت‌نام کلیک کنید