محمد پارسا، رئیس سابق کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران، درگذشت

وداع با چهره شاخص صنعت برق

تاریخ 1401/03/05 ساعت 00:44

عوض محمد پارسا، از نمایندگان ادوار اتاق بازرگانی تهران و یکی از شاخص‌ترین چهره‌های صنعت برق که تلاش زیادی برای توسعه این صنعت، صادرات محصولات آن و شکل‌گیری تشکل‌های مرتبط با صنعت برق داشت، دار فانی را وداع گفت.

بخش خصوصی و به طور خاص صنعت برق کشور یکی از چهره‌های اثرگذار و جریان‌ساز خود را از دست داد. محمد پارسا، از نمایندگان ادوار اتاق بازرگانی تهران بود که در دوران حضور در ترکیب هیات نمایندگان این اتاق، ریاست کمیسیون انرژی را برعهده داشت.

او به عنوان یک فعال اقتصادی از بخش خصوصی واقعی کشور، خدمات زیادی به پیشرفت صنعت برق کشور داشت. پارسا با راه‌اندازی شرکت پارس‌تابلو، برای اولین بار تابلوهای برق را به بازارهای خارجی صادر کرد و هم‌چنین به اولین تولیدکننده پست‌های فشار قوی در ایران تبدیل شد.

محمد پارسا علاوه بر این که یک کارآفرین و صادرکننده نمونه بود، در فعالیت‌های تشکلی نیز جزو پیشگامان بود و با همراهی جمعی دیگر از فعالان اقتصادی، سندیکای صنعت برق را راه‌اندازی کرد. او هم‌چنین از بنیانگذاران انجمن تابلوسازان برق و فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته بود.

محمد پارسا، این چهره خوشنام و ماندگار بخش خصوصی، روز سه‌شنبه سوم خردادماه دار فانی را وداع گفت.

به اطلاع می‌رساند مراسم یادبود محمد پارسا روز پنجشنبه پنجم خرداد ماه از ساعت 11 تا 12:30 در مسجد نور واقع در میان فاطمی برگزار می‌شود.