نشست مشترک تجاری جمهوری اسلامی ایران و روسیه برگزار می‌شود

اتاق تهران میزبان دور تازه مذاکرات تجاری ایران و روسیه

تاریخ 1401/03/01 ساعت 11:08

دو هیات تجاری از فدراسیون روسیه، خردادماه جاری به ایران سفر می‌کنند و با برنامه‌ریزی اتاق بازرگانی تهران، به مذاکره مستقیم با فعالان اقتصادی بخش‌خصوصی می‌نشینند و راه‌های توسعه روابط تجاری دوجانبه را بررسی می‌کنند. در جلسه نخست که در هتل اسپیناس پالاس برگزار می‌شود، مقامات ارشد اقتصادی دو کشور از دولت و بخش خصوصی حضور خواهند داشت.

اتاق بازرگانی تهران در ادامه برنامه‌های خود برای توسعه مراودات اعضای اتاق و فعالان اقتصادی بخش خصوصی کشور با دیگر کشورها، در روزهای آتی میزبان دو هیات تجاری از روسیه خواهد بود که در روزهای چهارم و نهم خرداد ماه برای دیدار و گفت‌وگو با همتایان ایرانی خود حاضر می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، روز چهارشنبه 4 خردادماه، یک هیات تجاری عالی‌رتبه 43 نفره از فدراسیون روسیه به سرپرستی الکساندر والنتینوویچ نواک، معاون نخست‌وزیر این کشور و رئیس کمیسیون مشترک دائمی همکاری‌های روسیه و ایران با حضور در اتاق تهران، با کارآفرینان و تجار ایرانی ملاقات خواهد کرد. اعضای این هیات تجاری از روسیه در زمینه‌های راه‌آهن، انرژی‌های تجدیدپذیر، نیرو، خدمات دریایی، حمل‌ونقل، نفت و گاز، مناطق آزاد، متالورژی، شیمیایی، معدن، دارو و تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات، خودرو سبک و سنگین، آهن و فولاد، سیمان و ساخت بالگرد فعالیت می‌کنند.

نشست مشترک تجاری ایران و روسیه با حضور الکساندر والنتینوویچ معاون نخست‌وزیر روسیه، واسیلی سرگیوویچ اوسماکوف معاون اول وزیر صنعت و تجارت روسیه، ورونیکا نیکیشینا مدیرکل مرکز صادرات روسیه، لووان جاگاریان سفیر روسیه و هم‌چنین سیدرضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران و علیرضا پیمان‌پاک رئیس سازمان توسعه تجارت ایران روز 4 خرداد ماه ساعت 9:00 صبح در محل هتل اسپیناس پالاس سعادت آباد برگزار خواهد شد. سفر این هیات تجاری در پاسخ به سفر فروردین ماه رئیس سازمان توسعه تجارت به روسیه انجام می‌گیرد.

 

کسب‌اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام حضور در نشست تجاری مشترک ایران و روسیه

 

هیات تجاری کارلیای روسیه

همچنین روز دوشنبه 9 خردادماه نیز اتاق تهران میزبان یک هیات تجاری 14 نفره از ایالت کارلیا فدراسیون روسیه و به سرپرستی معاون نخست‌وزیر این ایالت خواهد بود. زمینه فعالیت اعضای این هیات تجاری در حوزه‌های لجستیک، چوب، محصولات چدنی برای تولید کاغذ، ماشین‌آلات ابزارسازی، کشتی‌سازی، مهندسی دیزل، انرژی‌های تجدیدپذیر، تامین نهاده‌های خوراک در بخش شیلات و پرورش ماهی است.

جلسه مذاکره اعضای این هیات تجاری از ایالت کارلیا روسیه با فعالان اقتصادی از ایران، روز دوشنبه 9 خردادماه ساعت 10 صبح در محل اتاق تهران برگزار خواهد شد.

اعضای اتاق تهران و فعالان اقتصادی می‌توانند با مراجعه به لینک زیر، نسبت به ثبت‌نام برای حضور در این دو رویداد تجاری اقدام کنند.

لینک ثبت‌نام جلسه هیات تجاری ایالت کارلیا فدراسیون روسیه