اخراج 150 نیروی کار درآمریکا

کنترل هزینه ها در نتفلیکس کلید خورد

تاریخ 1401/02/28 ساعت 10:22

نتفلیکس در بیانیه اش گفته است «همانطور که در بخش درآمد توضیح دادیم، کاهش جریان دریافتی های شرکت به این معناست که باید رشد هزینه هایمان را کنترل کنیم».

نتفلیکس، پلتفرم تولید محتوای دیجیتال اعلام کرد 150 نفر از کارکنانش در ایالات متحده آمریکا را اخراج کرده است. این تعداد 2 درصد از نیروی کار این شرکت بزرگ رسانه ای است. براساس آنچه نتفلیکس در بیانیه ای به  آن اشاره کرده اخراج های بیشتری در ایالات متحده آمریکا اتفاق می افتد.

پیش از این، این غول رسانه ای نقش های پیمانکاری در رسانه های اجتماعی  کانال های انتشاراتی اش را هم کاهش داده بود. علاوه بر  اخراج این 150 نفر، بعضی اصلاحات داخلی دیگر هم در نتفلیکس در جریان است. در بخش انیمیشن این شرکت 70 نقش از مجموعه فرصت های شغلی این مجموعه حذف شده است. هم چنین قرار است تغییرهای اساسی در بخش فیلم این مجموعه ای رسانه ای اعمال شود.

نتفلیکس در بیانیه اش گفته است «همانطور که در بخش درآمد توضیح دادیم، کاهش جریان دریافتی های شرکت به این معناست که باید رشد هزینه هایمان را کنترل کنیم. بنابراین، متاسفانه، با 150 نفر از کارکنان شرکت خداحافظی کردیم. بیشتر این افراد در دفتر ایالات متحده آمریکا کار می کردند. این اخراج ها براساس نیازهای کسب وکار انجام شده تا عملکرد فردی کارکنان، که این نشان می دهد هیچ کدام از ما تمایلی به خداحافظی با چنین همکاران خوبی را نداشتیم. ما در جریان این انتقال دشوار از این افراد حمایت می کنیم».

در آوریل گذشته، نتفلیکس از اجرای ایده ای برای افزایش مشترکان با تبلیغات و رشد درآمدها خبر داد. علاوه بر این، این شرکت از اجرای ایده پخش مستقیم نمایش های کمدی هم خبر داده بود. انتشار اخباری مثل اخراج کارکنان از پتلفرمی مثل نتفلیکس در حالی در جریان است که این شرکت، در دوره همه گیری کرونا و قرنطینه سراسری جهان بیش از همیشه مورد توجه قرار گرفته بود.