استارتاپ قسطا چه می کند؟

بخر و بعد پرداخت کن

تاریخ 1401/02/26 ساعت 12:54

«قسطا» از استارتاپ های حوزه لندتک است که امتیاز خوبی از نظر رضایت کاربران کسب کرده و پنج روز پیش از مجموعه فینووا سرمایه جذب کرده است. «قسطا» چه می کند؟

پرداخت اعتباری به جای نقدی، ایده اصلی شکل گیری استارتاپ «قسطا» است. استارتاپی که پنچ روز پیش، از مجموعه سرمایه گذاری فینووا سرمایه جذب کرده است.

«قسطا» کارش را در سال 1397  و در دانشگاه صنعتی شریف شروع کرد. این استارتاپ یک سال بعد توانست از شرکت راهبرد هوشمند مدیریت ثروت ستارگان سرمایه جذب کند. رشد 30 درصدی میزان محبوبیت «قسطا» در بین کاربران ایرانی در سال های اخیر به رشد بیشتر این کسب وکار لندتک کمک کرده است. این استارتاپ با اتکا به مزیت هایی مثل اعتبارسنجی سریع، دسترسی به منابع اعتباری گسترده، عدم نیاز به ضامن و فرایند ساده به تسهیل خرید اقساطی در ایران کمک کرده است. از دیگر مزیت های «قسطا»، امکان خرید از همه فروشگاه های فیزیکی و آنلاین با استفاده از قسطاکارت است.

به گفته آشتیانی هم بنیانگذار این استارتاپ «فرآیند اعتبارسنجی در قسطا از هوش مصنوعی استفاده می‌کند که باعث می‌شود اعتبارسنجی طی چند ساعت انجام شود. مزیت بعدی «قسطا» سرعت و سهولت دریافت تسهیلات است که با حداقل مدارک و تضامین انجام می‌شود و از لحظه ورود مشتری به سایت تا زمانی که تسهیلات اختصاص داده شود به طور متوسط حدود ۵ روز طول می‌کشد».

از دیگر نکات مهم درباره «قسطا»، رضایت کاربران از این برنامه خرید اعتباری به جای نقدی است. آخرین نظرسنجی برگزار شده بین کاربران این استارتاپ فعال در حوزه لندتک نشان می دهد، این برنامه از 10، نمره 8.58 را در شاخص وفاداری و رضایت کاربران کسب کرده است.

این استارتاپ در 22 اردی بهشت ماه سال  جاری موفق شده از مجموعه سرمایه گذاری فینووا، سرمایه بگیرد. مدیران فینووا می گویند با توجه به توسعه رکود تورمی در اقتصاد ایران استارتاپ هایی مثل «قسطا» از اولویت های سرمایه گذاری در این مجموعه اند.