رئیس مدرسه کسب‌وکار تکاپو از ظرفیت‌های این مدرسه می‌گوید

خلق ارزش و تقویت رهبری بنگاه‌ها برای پیوند با اکوسیستم بین‌المللی

تاریخ 1400/10/22 ساعت 11:54

در مدرسه کسب‌و‌کار تکاپو که اولین دانشگاه نسل چهارم در ایران است، علاوه بر ارائه دوره‌های آموزشی مورد نیاز مخاطبان، مدیران و صاحبان کسب‌و‌کار با روش‌های نوین هدایت‌گری و مربی‌گری در بنگاه‌ها متناسب با آنچه که در عرصه بین‌المللی برقرار است، آشنا می‌شوند.

مدرسه کسب‌و‌کار تکاپو، که اولین دانشگاه نسل چهارم در ایران است، دومین سال تاسیس خود را پشت سر گذاشت و این مدرسه نوپا تلاش کرده‌است با تمرکز بر رشد و توسعه نیروهای مدیریتی در سطوح میانی و ارشد شرکت‌ها، در مسیر توسعه کسب‌و‌کارها و رشد اقتصادی کشور نقش‌آفرینی کند. مدرسه کسب‌و‌کار تکاپو، آذر ماه سال 1398 با همکاری اتاق بازرگانی تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بنیان گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، محمدتقی بانکی، رئیس مدرسه کسب‌و‌کار تکاپو، با بیان اینکه این مدرسه تلاش کرده است تا محلی برای طرح دغدغه کسب‌و‌کارها و یافتن راه‌حل‌ها برای رفع آن باشد، معتقد است که مدرسه تکاپو به دنبال آن است تا در جریان‌سازی اندیشه در زمینه توسعه کسب‌و‌کارها، نقش‌آفرینی کند و با تکیه بر الگوی فکری عمل‌گرا و یادگیرنده، شاخص رهبری در سازمان‌ها و کسب‌و‌کارها را تقویت کند.

وی با این توضیح که مدرسه کسب‌و‌کار تکاپو، به عنوان یک دانشگاه نسل چهارم شناخته می‌شود، از این رو تمرکز این مدرسه بر خلق ارزش و خدمات جدید با توانمندسازی خود و شرکایش است، افزود: در این مسیر، مدرسه تکاپو بر اصول مشارکت و همکاری با کنشگران مختلف در رابطه با هر موضوع از اهداف خود، همچنین فراهم آوردن بستری برای تعامل و انتقال تجربه میان این عوامل و استفاده از روندهای جهانی تکیه کرده‌است و مطالعات آینده‌پژوهی داخلی و بین‌المللی در زمره برنامه‌های این مدرسه قرار دارد.

محمدتقی بانکی با یادآوری اینکه در مدرسه کسب‌و‌کار تکاپو، برای تحقق و پیاده‌سازی اهداف تعیین شده، از دانش و تجربه شبکه گسترده‌ای از خبرگان صنایع مختلف از بخش‌خصوصی و دولتی در داخل و خارج از ایران و همچنین مشاوران شرکت‌های مطرح ملی و بین‌المللی، بهره گرفته می‌شود، افزود: از طریق گردهم آوردن و هم‌اندیشی این افراد در اتاق‌های فکر مختلف حول محور چالش‌ها و نیازهای فعالان اقتصادی که به مدرسه ارجاع می‌شود، بخش‌های مربوط مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و پروژه‌های مختلفی را برای ارائه راه‌حل‌های موثر طراحی و جهت اجرا، منتشر می‌کنیم.

وی در پایان، برگزاری دوره‌های آموزشی با طراحی بر اساس نیاز مخاطبان، انجام پروژه‌های پژوهشی و مشاوره‌ای، ارائه خدمات مشاوره، هدایت‌گری و مربی‌گری، تدوین توصیه‌نامه‌های سیاستی و مطالبه‌گری و همچنین، برپایی نشست‌های تخصصی و تعامل با فعالان کسب‌و‌کار در باشگاه تکاپو را از جمله فعالیت‌های مدرسه کسب‌و‌کار تکاپو بیان کرد.

علاقمندان به کسب آشنایی و اطلاعات بیشتر از فعالیت‌ها و دوره‌های مدرسه کسب‌و‌کار تکاپو، می‌توانند به وب‌سایت این مدرسه به نشانی https://tcapu.com  مراجعه کنند.