با همکاری اتاق بازرگانی تهران و کمپین نفس آغاز شد

تولید لباس‌های حفاظتی ویژه کادر درمان

تاریخ 1398/12/21 ساعت 16:11

اتاق بازرگانی تهران با همکاری کمپین نفس یا همان پویش فعالان بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا از امروز تولید لباس حافظتی با پارچه مخصوص را آغاز کرده است که ظرف یک هفته 20 هزار دست لباس تولید می‌کند.

کارگروه اطلاع‌رسانی کمپین نفس خبر داد که این کمپین با حمایت اتاق بازرگانی تهران و کمک و مشارکت فعالان بخش خصوصی تولید لباس حفاظتی با پارچه مخصوص را از امروز، چهارشنبه 21 اسفند ماه، آغاز کرده است.

 پارچه‌های مخصوص برای تولید این لباس‌ها از محل کمک‌های فعالان بخش خصوصی خریداری شده و بخشی نیز به کمپین اهدا شده است. در حال حاضر کار لمینیت کردن پارچه‌ها در حال انجام است و اولین سری پارچه‌های لمینیت شده به واحدهای دوزندگی تحویل شده است.

این پارچه‌ها توسط دستگاه سی‌ان‌سی مخصوص به سرعت برش می‌خورد و بین چند کارگاه در سطح تهران توزیع می‌شود. با توجه به برنامه‌ریزی‌ و سرعت انجام کار، ظرف یک هفته آینده 20 هزار دست لباس دوخته و پس از آن برای استریل شدن به سازمان انرژی اتمی تحویل داده خواهد شد.

لباس‌های حفاظتی پس از استریل شدن، به ترتیب اولویت اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در اختیار بیمارستان‌های سراسر کشور قرار می‌گیرد.